Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Запитання ізраїльського журналіста до прем'єра Польщі викликало оплески. Він змушений був виправдовуватися

У Мюнхені урядовець прокоментував закон про Інститут національної пам’яті.

Голова уряду Польщі Матеуш Моравецький був змушений виправдовуватися за схвалення скандального закону про Інститут національної пам’яті під час Мюнхенської безпекової конференції.

Про це повідомляє Європейська правда.

Йому поставили запитання кілька слухачів, серед яких був і журналіст з Ізраїля польського походження. Він розповів історію своєї матері, яка дивом врятувалася під час єврейських погромів в Польщі у кінці 30-х років, та зрештою змогла втекти з країни.

"Моя мати після того пообіцяла, що більше не скаже ані слова польською. За новим польським законом я стаю злочинцем через те, що я про це розповів. Скажіть, навіщо вам це? Ви лише залучаєте більше уваги до цих звірств" - звернувся він до Моравецького.

Його запитання викликало у залі тривалі аплодисменти.

Моравецький заявив, що це – вимушений крок. За його словами, так Варшава відреагувала на некоректні заяви за згадки Польщі у ЗМІ.

"Минулого року польські посольства за кордоном мали 160 разів реагувати на вислови "польські табори смерті". Чому ми маємо досі це робити?", - запитав він у відповідь. "Це були німецькі нацистські табори, тоді не було незалежної Польщі", - наголосив прем’єр.

Він також розповів, що поляки, на його думку, найбільше постраждали під час війни через допомогу євреям. "Польська земля була єдиною територію на землі, де цілі села знищували за допомогу євреям", - стверджує прем’єр.

Однак він не прокоментував напряму запитання про можливість переслідування людей за історії, подібні до викладеної ізраїльським журналістом.

ВідеоКлімкін прокоментував рішення польського президента підписати закон про "злочини українських націоналістів"

Міністр закордонних справ України вважає, що ухвалені зміни до польського закону про Інститут національної пам`яті не допоможуть встановити історичну правду. Попри заклики українських парламентарів, президент Польщі Дуда вирішив не ветувати суперечливий закон. Окрім України, "політизована історія" неабияк обурила США та Ізраїль. Адже схвалений документ забороняє звинувачувати поляків в причетності до знищення євреїв у часи Другої світової.

Клімкін прокоментував рішення польського президента підписати закон про "злочини українських націоналістів"

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав цей закон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції