Запуск індійської ракети завершився аварією за 300 секунд після старту

Індія провалила запуск першої ракети-носія з криогенним розгінним блоком власного виготовлення. Супутник на орбіту не вийшов.

Запуск індійської ракети-носія GSLV-D3 з національного космодрому на острові Шріхарікота завершився аварією через 300 секунд після старту.

Аварія сталася на 304-й секунді польоту, коли ракета досягла прискорення 4,9 кілометра на секунду. Її уламки впали в Бенгальську затоку. Телекомунікаційний супутник GSAT-4 на орбіту не вийшов.

"Третій ступінь індійської ракети з киснево-водневим двигуном власного виробництва зійшов із заданої траєкторії, не виконавши наміченої програми", - повідомило індійське телебачення.

Причини невдалого запуску аналізуються. За словами керівника Індійського космічного агентства (ISRO) доктора Коппіліла Радхакрішнана, криогенний розгінний блок, за попередніми даними, все ж таки запрацював, але не спрацювали два інших двигуна, що відповідають за просторовий маневр.

Виведення космічного апарату масою 2200 кг на геостаціонарну орбіту вперше мав забезпечити криогенний двигун третього ступеня, створений в Індії. Під час п'яти попередніх пусків використовувалися російські киснево-водневі розгінні блоки 12КРБ, поставлені Індії Росією за контрактом, укладеним всупереч санкціям, запровадженим у 1992 році США відносно ISRO і "Главкосмоса".

На розробку індійського криогенного двигуна пішло 18 років, і наступний запуск з його використанням відбудеться протягом року.

За невдалим стартом ракети-носія уважно стежила вся країна, і аварія стала великим розчаруванням не лише для розробників і вчених, але і для простих громадян.

Читайте також:

Індія готує запуск ракети-носія для ядерного заряду

Головний конструктор "Булави" розповів про причини невдалих пусків ракети

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

Американці вперше збили балістичну ракету лазером

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: