Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заради рейтингу Путіна тіла вбитих у Сирії росіян півтора місяця тримали в морозильних камерах - журналіст

У документах міняли місця і дати смерті російських військових.

Перед президентськими виборами в Росії 2018 року спеціально замовчували факт масової загибелі російських найманців у Сирії, аби не псувати рейтинг Володимиру Путіну.

Про це в Facebook написав російський журналіст Ілля Барабанов після відрядження, де спілкувався з родиною чергового вбитого в Сирії.

"Це була та сама бійня в провінції Дейр-ез-Зор у лютому 2018-го, про яку говорили, що там загинуло кілька сотень російських ЧВКшников (найманців Приватної військової компанії). Не думаю, що в Росії є ще один дослідник тієї історії, поспілкуватися з такою кількістю сімей загиблих там за останній рік з невеликим, але двох сотень, швидше за все не було, я поки зупинився на цифрі 78. Стільки російських громадян вбили тоді точно, а держава від них відхрестилася. Не пощастило їм ще й у тому сенсі, що бій трапився за місяць до виборів президента, а псувати настрій електорату ніхто не хотів. Так що майже півтора місяця тіла тримали в морозильних камерах, а вже після 77% відсотків за ВВП (Путіна) в квітні минулого року почали розвозити вантажі-200 країною", - зазначив журналіст.

Барабанов уточнив, що "при цьому в документах рандомно міняли місця і дати смерті, щоб тільки ніхто потім не зміг порахувати, скільки точно під цим Дейр-ез-зором полягло. Фантастичний цинізм, якщо вдуматися, але це теж сучасна Росія і з цим знанням треба жити".

Журналіст також розповів абсурдну історію з могильною плитою, яку встановили на могилі одного із вбитих росіян у Сирії. 2017 року Міноборони Росії випустило збірку віршів і пісень про операції збройних сил РФ проти міжнародних терористів у Сирії «Чужа і наша війна» тиражем 250 примірників.

"Рідні вибрали підходящий, як їм здалося, текст, скопіювали його, відправили в бюро ритуальних послуг. Якщо ви звернете увагу на третю сходинку в першому рядку, вас, напевно, здивує, що це за цифра «1)» після слова ІДІЛ. Вона вас здивує, якщо ви не журналіст або редактор. Так, на могильний камінь майстер просто не став розміщувати обов'язкову в такому випадку за російськими законами виноску: «Організація, заборонена в РФ». Навіть не знаю, як Роскомнагляд буде таку могилу блокувати", - написав Барабанов.

могильна плита вбитому в Сирії російському найманцю
Ілля Барабанов / Facebook

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції