Зарплати світових лідерів: Мєдвєдєв в 4 рази "дешевший" за Обаму

Як заробляють глави держав: розрахунки західних та російських журналістів.

Заробіток керівників держав в більшості випадків не залежить від того, як вони справляються зі своїми обов'язками.

Згідно з підрахунками Financial Times, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв отримує майже втричі менше за прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна і в 4,4 рази менше президента США Барака Обами.

Останній тільки почав реалізовувати свою антикризову програму, але його зарплата у будь-якому випадку ніяк не пов'язана з можливими досягненнями або невдачами - Джордж Буш теж отримував 400 000 доларів на рік. До речі, вже у перший день свого президентства Обама "заморозив" зарплату високопосадовцям Білого дому.

Зарплата президента Ніколя Саркозі у 2008 році була збільшена удвічі, але його економічні досягнення не сильно вражають французів: на початку березня країною прокотилися масові демонстрації протесту.

До Саркозі найбільш високооплачуваним європейським лідером був Гордон Браун: вступивши на посаду англійського прем’єра в червні 2007 р. він почав отримувати 187 000 фунтів. Щоправда, з того часу його зарплата знизилася - лише при перерахунку в євро і долари, через падіння курсу фунта стерлінгів.

А ось Ево Моралес, який обійняв посаду президента Болівії в 2006 році, вдвічі урізав собі зарплату, чим здобув любов багатьох співвітчизників.

Після стрімкого зростання економіки в Ірландії у жовтні 2007 року було піднято питання про підвищення зарплати прем'єр-міністра фінансів Берті Ахерна - на 38 000 євро до 310 000 євро на рік. Але згодом криза сильно ударила по економіці, а міністр, що прийшов йому на заміну в травні 2008 року, навіть погодився на зниження зарплати до 257 000 євро.

Цікаво, що в Україні парламент вирішив на період кризи понизити зарплату собі, а також Кабінету міністрів та президенту. За попередніми підрахунками, економія коштів лише на депутатах передбачається в розмірі 180 мільйонів гривень.

Читайте також:

Керівництво Google заробило 3 долари за рік

Звільнені урядовці саджають дерева і фарбують паркани

Криза може обвалити світову торгівлю до 80-річного мінімуму

В США найвищий рівень безробіття за 25 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: