Заручники повернулися додому

Літак з 19 корейськими місіонерами, яких бойовики руху "Талібан" утримували в полоні протягом шести тижнів, прибув до Південної Кореї.

Літак з 19 корейськими місіонерами, яких бойовики руху "Талібан" утримували в полоні протягом шести тижнів, прибув у неділю до Південної Кореї, повідомляє агенція Associated Press з посиланням на представника Дубайського аеропорту.

Південнокорейські заручники, яких протягом тижня поетапно було звільнено, повернулися на батьківщину рейсом з ОАЕ.

Представник талібів Юсуф Ахмаді спростував інформацію про те, що рух нібито одержав викуп за південнокорейських заручників у розмірі 20 мільйонів доларів, повідомляє арабський телеканал "Аль-Джазіра".

”Всі повідомлення про те, що "Талібан" отримав 20 мільйонів доларів за заручників, - це політична провокація, націлена на дискредитацію руху в очах світового співтовариства", - наводить телеканал на своєму сайті слова Юсуфа Ахмаді.

Ахмаді весь час, поки в Афганістані утримували південнокорейських заручників, робив заяви від імені руху "Талібан".

У суботу агенція Reuters з посиланням на високопоставленого командира афганських бойовиків повідомила, що таліби витратять одержані за звільнення південнокорейських заручників 20 мільйонів доларів на зброю й підготовку терактів.

Південнокорейські заручники та їхні родичі
news.yahoo.com
Уся Південна Корея буквально жила долею заручників-співвітчизників.
”Ми одержали більше 20 мільйонів від них (південнокорейського уряду). На ці гроші ми купимо зброю, відновимо нашу комунікаційну мережу і придбаємо автомобілі для нових терактів", - повідомив агенції на умовах анонімності один з 10 членів керівної ради талібів, очолюваної муллою Мухаммедом Омаром.

Водночас співробітник прес-служби посольства Кореї в Москві офіційно заявив, що під час звільнення південнокорейських заручників в Афганістані грошовий викуп не виплачували.

Таліби 19 липня захопили автобус з 23 південнокорейськими християнськими місіонерами. Повстанці зажадали вивести з Афганістану південнокорейський військовий контингент, припинити місіонерську діяльність в Афганістані та звільнити з афганських в'язниць своїх соратників.

Уряд Афганістану категорично відмовився звільняти ув’язнених талібів. У відповідь таліби стратили двох південнокорейських заручників.

Пізніше бойовики в якості "жесту доброї воли" звільнили двох тяжкохворих заручниць. 

Наприкінці серпня, як повідомив представник уряду Республіки Корея, таліби погодилися звільнити заручників на умовах виводу з Афганістану протягом року військового контингенту Південної Кореї, чисельність якого складає близько 200 осіб. Також афганський рух домігся від Сеула обіцянки припинити місіонерську діяльність південнокорейських громадян в Афганістані. При цьому таліби відмовилися від вимоги звільнити своїх прихильників з в'язниць.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: