Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Засідання Радбезу ООН щодо Ірану перетворилося на потужну критику США

Посол Ірану в ООН заявив, що протести в країні керувалися з-за кордону.

Засідання Ради Безпеки ООН щодо протестів в Ірані перетворилося на критику США та їхнього заклику до проведення цієї зустрічі, чим Штати хотіли висловити підтримку антиурядовим іранським силам.

Низка держав заявили, що йдеться про внутрішні справи Ірану. Так, посол Франції в ООН Франсуа Делатре заявив, що протести не загрожують міжнародному миру та безпеці, що може бути неявною критикою Сполучених Штатів, повідомляє Reuters.

"Ми повинні бути обережними щодо будь-яких спроб експлуатувати цю кризу для досягнення особистих цілей, що матиме діаметрально протилежний до бажаного результат", - сказав посол.

Відео Битва мітингів. Влада Ірану вивела на вулиці міст десятки тисяч своїх прихильників

Протести почалися після зростання цін і перетворилися на сутички із правоохоронцями. Загинула принаймні 21 людина, близько півтисячі опинилися за ґратами. Після тижня кривавих протестів влада заявила про перемогу над ворогами режиму і запевняє, що невдоволених було не більше 15 тисяч.

Битва мітингів. Влада Ірану вивела на вулиці міст десятки тисяч своїх прихильників

Посол США в ООН Ніккі Гейлі, заявила, що Вашингтон пильно стежить за діями влади Ірану, яка роками ігнорує права людини.

"Ми не будемо мовчати. І нечесні спроби називати протестувальників маріонетками іноземних режимів цього не змінять" - сказала вона.

Посол Ірану в ООН Голамалі Хошру заявив, що у його уряду є "чіткі докази" про те, що нещодавні протести в Ірані були "дуже чітко керовані з-за кордону".

Хошру також зазначив, що Сполучені Штати зловживали своїми повноваженнями  постійного члена Ради Безпеки, закликаючи до зустрічі для обговорення протестів.

Посол Росії в ООН Василь Небензя заявив, що Сполучені Штати зловживають платформою Ради Безпеки, і ця зустріч була спробою використати нинішню іранську ситуацію для підриву іранської ядерної угоди, якій протистоїть адміністрація США.

Нагадаємо, від 30 грудня до 2 січня в Ірані тривали протести, під час яких люди вимагали змін в економіці, оскільки зростає рівень інфляції, а продуктове забезпечення є незадовільним. Крім того, висувається низка політичних вимог: зміни у владі і відмова від участі в регіональних конфліктах. Під час протестів іранські правоохоронці заарештували близько тисячі осіб, кількість загиблих склала 22 особи.  

Станом на 3 січня очільник Корпусу вартових ісламської революції генерал Мухаммед Алі Джафарі заявив про припинення антиурядових акцій в Ірані.

Залиште свій коментар

Вибір редакції