Засідання РБ ООН завершилося скандалом між Іраном і США

Постпред США звинуватила Тегеран в підтримці тероризму і прагненні отримати ядерну зброю.

Вперше з моменту приходу в Білий дім Барака Обами між делегаціями США і Ірану в ООН стався скандал. На звинувачення постійного представника США при ООН Сьюзан Райс на адресу Тегерана в підтримці тероризму і прагненні отримати ядерну зброю її іранський колега Мохаммад Хазаї відповів гнівним листом на ім'я голови Ради безпеки.

Раніше представники нової адміністрації, включаючи президента Барака Обаму, держсекретаря Гіларі Клінтон і саму Сьюзан Райс заявляли про намір поліпшити стосунки між США і Іраном, серйозно зіпсовані за час президентства Джорджа Буша. Обама навіть заявляв про можливість прямих контактів з Тегераном. Іранське керівництво також відповідало позитивними сигналами, що дають надію на відновлення діалогу і заявляло про свою відвертість до контактів з новою американською адміністрацією.

Проте в четвер, в ході свого виступу на засіданні Ради безпеки ООН по ситуації в Іраку, що не має прямого відношення до Ірану, американський постпред фактично повторила позицію колишньої адміністрації Буша, заявивши, що США "прагнутимуть покласти край як амбіціям Ірану дістати незаконний ядерний потенціал, так і його підтримці тероризму". Ці слова на відкритому засіданні Радбеза не викликали ніякої реакції ні у кого в залі.

Проте через годину з невеликим після закінчення засідання постпред Ірану написав офіційний лист на ім'я японського постпреда Юки Такасо, який зараз головую в РБ. Мохаммад Хазаї категорично відкинув звинувачення як в підтримці тероризму, так і в прагненні отримати атомну зброю.

"Шкода, що знову ми чуємо ті ж побиті, бездоказові і безпідставні звинувачення, які несправедливо і марно повторювала попередня адміністрація. Замість того, щоб висувати звинувачення проти інших, Сполученим Штатам слід було б зробити конкретні кроки для виправлення колишньої помилкової політики і практики відносно інших держав, включаючи Ісламську Республіку Іран", - мовиться в листі постпреда Ірану.

Читайте також:
Опублікований список країн, де найсерйозніше порушуються права людини

Іран заявив, що в нього є 6 тисяч ядерних центрифуг

США готові піти на поступки Росії


США готові піти на поступки Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: