Засновник Bellingcat спростував заяви Росії про фейкові відеодокази збиття MH17

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він довів достовірність фото та відео, представлених JIT.

Засновник дослідницької пошукової мережі Bellingcat Еліот Гіґґінс спростував у своєму Twitter заяви Міноброни РФ про фальсифікацію відеоматеріалів щодо збиття Boeing-777 MH17, представлених міжнародною слідчою групою.

Так, російська сторона назвала відео міжнародної слідчої групи (JIT) фейком зокрема через кадри з білою кабіною вантажівки. Нібито коли вантажівка з "Буком" опиняється в тіні дерев, освітлення верхньої правої частини кабіни залишається незмінним.

Як пояснює Гіґґінс, верхня частина кабіни не біла, а темна, і лише здається білою, оскільки відсвічує сонце, а саме відео низької якості.

Окрім того, конвой, що перевозив "Бук", потрапив не тільки на відео, але і був сфотографований з супутника. Отже, наполягає розслідувач, відео - не підробка.

Також Міноборони називає сфальсифікованою ще одну фотографію з доповіді JIT. Вона зроблена так, що "Бук" на ній нібито їде задом наперед. JIT також підготувала на основі цієї фотографії візуалізацію.

Гіґґінс зазначає, що JIT помилилася з анімацією, але наполягає на достовірності знімка. Згідно з положенням камери і сонця видно, що "Бук" рухається в правильному напрямку.

Раніше начальник головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Микола Паршин заявив, що ракета, якою над Донбасом було збито малайзійський Boeing, нібито була на озброєнні в українській військовій частині

Окрім цього, російські військові стверджують, що відеоматеріали щодо збиття Boeing-777 MH17 в липні 2014 року, представлені Міжнародною слідчою групою (Joint Investigation Team - JIT), були сфальсифіковані.

Нагадаємо, група JIT переконана в тому, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс системи "Бук" використаний для запуску ракети, яка збила авіалайнер рейсу MH17, належав 53-й Зенітній ракетній бригаді, підрозділу збройних сил Російської Федерації, дислокованій у Курську.

Фотогалерея У Гаазі показали російську ракету ЗРК "Бук", якою вбили 298 людей на борту MH17 (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції