Засновник WikiLeaks дав інтерв’ю Time: Клінтон має піти у відставку

засновник WikiLeaks дав інтерв'ю, у якому заявив, що Гілларі Клінтіон має піти у відставку в разі підтвердження її участі в організації стеження за співробітниками ООН.

Джуліан Ассанж, засновник скандального сайту WikiLeaks, завдяки якому сотні тисяч секретних документів стали надбанням громадськості, дав інтерв'ю американському журналу Time.

Він заявив, що держсекретар США Гілларі Клінтон повинна піти у відставку в разі підтвердження її участі в організації стеження за співробітниками ООН.

Як повідомляється на сайті видання, 36-хвилинне інтерв'ю відбувалося завдяки Skype. Під час розмови Ассанж, якого нині розшукує Інтерпол, розповів, чому вважає корисним оприлюднення різного роду секретних документів. Зокрема, за його словами, секретність важлива для багатьох речей, але вона "не повинна прикривати зловживання".

"Організації можуть бути або ефективними, відкритими і чесними, або вони можуть бути закритими, законспірованими і неефективними", - сказав Ассанж.

 

За його словами, Клінтон має піти у відставку "якщо буде доведено, що вона була відповідальна за надання команди американським дипломатам займатися шпигунством в ООН. Це порушення міжнародних угод, під якими підписалися США. Так, вона повинна піти через це у відставку", - заявив Ассанж.

Зазначимо, що у Білому домі вже назвали цю заяву "обурливою", зазначивши, що Клінтон не зробила нічого протиправного, а американські дипломати не мають жодного відношення до шпигунської діяльності. "Держсекретар Клінтон виконує грандіозну роботу. Президент дуже їй довіряє і поважає те, що вона робить", - заявив прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс.

Тим часом, Ассанж у своєму інтерв'ю також відповів на запитання щодо можливого оприлюднення секретних документів з Росії і Китаю. Він сказав, що хоче зробити їх надбанням громадськості, як це сталося зі США. "Насправді, ми впевнені, що це найзакритіші суспільства, які мають найбільший потенціал реформ.

Time обіцяє викласти на своєму сайті повний аудіозапис інтерв'ю з главою скандального сайту найближчим часом.

Раніше стало відомо, що Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) оголосила у міжнародний розшук засновника скандально відомого інтернет-ресурсу WikiLeaks Джуліана Ассанжа у зв'язку із звинуваченнями проти нього шведської прокуратури. Йому інкримінують зґвалтування і сексуальні домагання.

Інтерпол розповсюдив на ім'я 39-річного австралійця Ассанжа "червоне повідомлення". 188 країнам-членам організації належить затримати підозрюваного за будь-якої появи його на їх території.

Тим часом, мати Джуліана Ассанжа Крістін заявила, що глибоко засмучена рішенням Інтерполу оголосити її сина у міжнародний розшук. Вона сказала, що переживає за сина, оскільки уряд Австралії приєднався до розслідування США.

"Він мій син, я люблю його. Вочевидь, що я не хочу, аби його зловили і запроторили за грати. Я реагую так, як будь-яка інша мати. Те, що пишуть про мене і Джуліана, здебільшого неправда", - розповіла вона в інтерв'ю місцевої радіостанції.

Сам Ассанж, місцезнаходження якого невідоме, категорично відкидає звинувачення на свою адресу, називаючи їх частиною "брудної кампанії", що проводиться відносно WikiLeaks.

30 листопада МЗС Еквадору висловив готовність надати притулок Ассанжу, проте пізніше ця інформація була спростована.

Як відомо, минулої неділі сайт WikiLeaks опублікував і надав п'яти крупним західним ЗМІ десятки тисяч документів держдепартаменту США, включаючи листування з посольствами. Всі отримані депеші американських посольств сайт вирішив публікувати не відразу. На думку активістів Wikileaks, документів надто багато і вони проливають світло на велику кількість важливих подій в багатьох країнах, тому архів відкриватиметься "частинами", впродовж одного-двох місяців.

Читайте також:

WikiLeaks опублікував звіт Росії про загрозу з боку Ірану і КНДР

МЗС Росії дорікнув США в порушенні головного правила дипломатії

Документи Wikileaks довели зв'язок RosUkrEnergo з російською мафією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: