Засновник Wikileaks "взяв у заручники" США: знешкодити його вже неможливо

Джуліан Ассанж погрожує оприлюднити компромат, який буквально переверне світ. "Щоб закрити нас, вам доведеться закрити увесь Інтернет повністю", - кажуть його соратники.

Заарештований у Великобританії засновник скандального веб-проекту Wikileaks Джуліан Ассанж пригрозив, що якщо буде кинутий у в'язницю, загине або якщо щось станеться з його сайтом, буде негайно розсекречено гігантську порцію документів, що зачіпають інтереси США і багатьох інших країн.

Найдосвідченіші комп'ютерні експерти заявили, що завадити цьому наміру, який схожий на "бомбу уповільненої дії", вже ніхто не зможе. Річ у тому, що зазвичай секретну електронну інформацію запечатують 56-бітовим шифроключем, але Ассанж придумав до свого "козирного" файлу 256-бітовий ключ, і може знадобитися кілька років, щоб вичислити цю комбінацію.

"Висловлюючись технічною мовою, це все одно що сказати: "У мене в руках кнопка, і коли я натисну на неї або скажу своїм друзям зробити це, станеться запуск", - пояснив CNN Нему Нігам, який ось вже понад 20 років працює у сфері комп'ютерної безпеки, включаючи урядові структури.

За його словами, Ассанж ясно дав зрозуміти, що, скільки б ви не старалися і що б ви не робили, вам ніколи не вдасться деактивувати підкладену ним "бомбу". Абсолютно упевнений в цьому, він нібито навіть підбурює уряди і хакерів всього світу: спробуйте, випробуйте свої сили.

До шифроключа, окрім Ассанжа, мають доступ його найбільш довірені люди - безвісні редактори Wikileaks. Вони можуть перебувати де завгодно, і вичислити їх також є практично нереальним завданням, вважає Нігам.

Теоретично можна знайти цих осіб, відстеживши IP-адреси, з яких велася робота. Але люди, яким необхідно приховувати свої дані, використовують проксі-сервери, використовують ремаршрутизатори, так що ті, хто намагається їх вирахувати, опиняються то в одному, то в іншому місці, поки врешті-решт не заходять у глухий кут.

Деякі експерти схиляються до думки, що Джуліан Ассанж просто блефує, і його "козирний" файл, що має назву "insurance.aes256" не містить значущої надсекретної інформації. Його обсяг значний - 1,4 гігабайта. Це дорівнює обсягу всіх витоків, опублікованих сайтом з липня, - 90 тисяч секретних документів про війну в Афганістані, 400 тисяч сторінок інформації про війну в Іраку і, орієнтовно, понад чверть мільйона звітів американських дипломатів.

Що може бути в новому файлі - залишається тільки здогадуватись. Приміром, Ассанж повідомив Forbes, що Wikileaks планує оприлюднити секретні дані про один великий банк. За даними ЗМІ, йдеться про найбільшу в США банківську холдингову компанію Bank of America. Крім того, в Ассанжа ймовірно є документи, що стосуються нафтового гіганта British Petroleum.

Колеги Ассанжа наполягають, що арешт їх керівника не змінить вже розрахованого плану публікації секретних відомостей - чергова порція телеграм держдепартаменту США, приміром, була опублікована в середу 8 грудня. "Щоб закрити нас, вам доведеться закрити увесь Інтернет повністю", - заявили представники Wikileaks.

Читайте також:

Прихильники WikiLeaks атакували сайт Сари Пейлін

З'явилися фото бункера з серверами WikiLeaks

Wikileaks: Україна боялася війни з Росією і просила захисту у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: