Арешт Ассанжа: Еквадор відібрав у нього громадянство, а США оприлюднили офіційні звинувачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Еквадор закидає йому спробу дестабілізувати країну.

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який 7 років переховувався у посольстві Еквадору в Лондоні, затримали зокрема за запитом США.

Про це його адвокат повідомила у Twitter.

"Щойно підтверджено: Ассанжа затримали не лише через порушення умов запобіжного заходу, але й у зв’язку з запитом США на екстрадицію", - написала вона.

Окрім цього, Еквадор звинуватив WikiLeaks та двох російських хакерів у спробі дестабілізувати їхню країну. Країна позбавила Ассанжа громадянства, передає Associated Press.

Своєю чергою Міністерство юстиції США звинуватило засновника Ассанжа в змові з Челсі Меннінг з метою злому секретного урядового комп'ютера. Меннінг раніше була заарештована і звинувачена у витоці інформації з дипломатичним листуванням США, яке потрапила до WikiLeaks.

Раніше повідомлялося, що 11 квітня британські правоохоронці заарештували засновника сервісу WikiLeaks Джуліана Ассанжа одразу після того, як Еквадор після 7 років скасував рішення про надання йому політичного притулку. 

Нагадаємо, Ассанж перебував  у посольстві Еквадору від 2012 року. Перед цим британський суд ухвалив рішення про його екстрадицію до Швеції, де Ассанжа звинувачували у злочинах сексуального характеру.  Швеція згодом зняла звинувачення з Джуліана Ассанжа, проте в Британії його все ще вважають винним у порушенні умов умовно-дострокового звільнення.

ВідеоЗасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нові співгромадяни ще й хочуть оформити для нього дипломатичний статус, аби він міг отримати недоторканність та вільно пересуватися країнами й не боятися арешту. Останні п’ять років, переховуючись від британських поліцейських, Ассанж проживав на території посольства Еквадору у Лондоні. Притулку він попросив через побоювання, що Британія може екстрадувати його до Швеції чи США.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Засновник WikiLeaks вважає, що справа проти нього сфабрикована і побоюється, що його екстрадують до США, де йому загрожує довічне ув'язнення за публікацію в WikiLeaks секретних документів американського уряду. Раніше Америка оголосила Ассанжа ворогом держави нарівні з "Аль-Каїдою" і "Талібаном".

Залиште свій коментар

Вибір редакції