Застій, а інколи й кроки назад: Меркель жорстко охарактеризувала процес примирення на Донбасі

Канцлер ФРН наголосила, що на зустрічі з Макроном і Путіним ішлося про майбутнє "нормандського" формату.

Німеччина та Франція налаштовані продовжувати роботу щодо нормалізації ситуації на Донбасі в межах "нормандського" формату. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель за підсумками зустрічі з лідерами Франції та Росії під час саміту G20, повідомляє УНІАН.

Ранкові переговори Меркель із Еммануелем Макроном та Володимиром Путіним були першими для цих трьох політиків. Німецький лідер наголосила, що перед зустріччю мала телефонну розмову з президентом України Петром Порошенко.

Фотогалерея Україна і КНДР: про що говорили Меркель і Трамп перед початком G20 (19 фото)

"Ми сказали – Еммануель Макрон і я – ми продовжимо цей процес разом з паном Путіним, і, очевидно, що цей процес дуже повільний, спостерігається застій, та іноді навіть відбуваються кроки назад", - констатувала Меркель. Попри це, вона наголосила, що "ми хочемо домовитися про проведення телефонної розмови в форматі чотирьох сторін".

Не завжди задовільний та продуктивний процес втілення політичних домовленостей "нормандського" формату, на думку Меркель, не повинен перекривати собою політичну перспективу досягнення примирення та завершення війни. "Ми продовжуємо дотримуватися цього формату. Не існує іншої основи та іншого шляху або можливого формату", - пояснила канцлер ФРН.

ВідеоРосія, Німеччина та Франція обговорять врегулювання ситуації на Донбасі без участі України

Залиште свій коментар