Убивцям Суліма Ямадаєва скасували довічне ув'язнення

Апеляційний суд Дубая замінив довічне ув'язнення фігурантам справи про вбивство командира чеченського батальйону "Схід" Суліма Ямадаєва на 27 місяців позбавлення волі.

Апеляційний суд Дубая замінив довічне ув'язнення фігурантам справи про вбивство командира чеченського батальйону "Схід" Суліма Ямадаєва іранцю Махді Лорні і громадянинові Таджикистану Максуджону Ісматову на 27 місяців позбавлення волі.

Нагадаємо, замах на Суліма Ямадаєва був скоєний в Об'єднаних Арабських Еміратах наприкінці березня 2009 року, у квітні 2010 року дубайський суд засудив Лорні і Ісматова до довічного позбавлення волі. В ОАЕ таким вважається термін в 25 років.

В свою чергу, прокуратура наполягала на вищій мірі покарання - смертній карі.

У середині листопада брат убитого Іса Ямадаєв, який раніше робив різкі заяви на адресу глави Чечні Размана Кадирова, конюхом якого служив засуджений за вбивство іранець Лорна, а потім примирився з Кадировим, несподівано звернувся до влади ОАЕ з проханням помилувати засуджених.

До апеляційного суду Дубая надійшов лист, в якому Іса Ямадаєв відмовлявся від претензій до вбивць. Лист називався "Заява родичів покійного про прощення викупу і про відмову від приватного права у кримінальній справі". У ньому повідомлялося, що кровні близькі Сулима Ямадаєва відмовляються "від свого права на отримання грошової компенсації та приватного цивільного права на отримання викупу за смерть свого родича".

Також у заяві було вказано, що лист призначений для подачі "до суду, що розглядає дану справу (або будь-які інші цивільні і кримінальні справи) проти будь-яких обвинувачуваних, у тому числі і тих, хто перебуває в міжнародному розшуку".

Одним з обвинувачених проходив найближчий соратник Рамазана Кадирова депутат Держдуми Адам Делімханов.

Процес над Лорні і Ісматовим почався 31 серпня минулого року. У квітні цього року обидва були визнані винними і засуджені до довічного ув'язнення, яке в ОАЕ обмежується 25 роками. Ні Лорна, ні Ісматов винними себе не визнали і оскаржили вирок. У середині вересня під час засідання апеляційного суду адвокат Лорні Абдулла аль-Мадані повідомив, що родичі Ямадаєва практично згодні повністю або частково пробачити його підзахисного. "Ми майже досягли угоди. Ми чекаємо остаточного документа про зняття звинувачень з Чечні", - сказав тоді адвокат.

До серпня цього року Ямадаєв звинувачував у замаху на брата Рамзана Кадирова. Також він вважав, що глава Чечні причетний до вбивства старшого з братів Руслана Ямадаєва (він був убитий в Москві у вересні 2008 року) і до замаху на нього самого в липні минулого року. Пізніше Ямадаєв пом'якшав і говорив, що натхненниками злочинів стали колишні бойовики з оточення Кадирова.

В кінці серпня Іса оголосив про примирення з Кадировим і визнав смерть Суліма. До тих пір він стверджував, що Сулім вижив і потрапив під програму захисту свідків. Кадиров, який раніше сказав чимало неприємних слів на адресу Ямадаєвих, приїхав на поминки Суліма і висловив співчуття його родичам.

Читайте також:

Іса Ямадаєв вирішив помилувати конюха Кадирова

Влада Дубая офіційно підтвердила смерть Суліма Ямадаєва

Іса Ямадаєв пред'явив фотографію живого Суліма Ямадаєва

Братів Ямадаєвих оголосили в розшук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: