Засуджений Манафорт продовжував займатися "українськими справами" й 2018 року - Washington Post

Засуджений Манафорт продовжував займатися "українськими справами" й 2018 року - Washington Post

Фото: Associated Press

Прокурори вважають, що екс-політтехнолог Януковича і Трампа брехав слідству.

Американські прокурори, як займаються справою екс-політтехнолога "Партії регіонів" Пола Манафорта, вважають, що він працював зі справами, що стосуються України, 2018 року. 

Про це повідомляє видання The Washington Post.

За даними прокурорів, Манафорт вів справи щодо України навіт після оголошення йому обвинувачення у розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. Манафорт співпрацював з партнером Костянтином Кілімніком, якого звинувачують у зв'язках з російською розвідкою. 

Зазначається, що Манафорт і Клімнік бачилися 2016, 2017 і 2018 року. Вони обговорювали "мирний план" для вирішення конфлікту на Сході України. 

Зазначається, що Пол Манафорт таким чином порушив угоду зі слідством, яка допомагала зняти з нього певну кількість обвинувачень. До того ж прокурори вважають, що екс-політтехнолог брехав їм під час слідства, намагавшись, скоріш за все, уникнути відповідальності за певні епізоди. 

Слідство вважає, що Манафорт брехав не тільки восени, а й робить це зараз. Якщо суддя визнає цей факт, то 69-річному підсудному загрожує зміна вироку за порушення правил лобіювання політсил під час роботи на "Партію регіонів", обман уряду США і намаганнях завадити правосуддю. 

Йдеться, зокрема, про надання Манафортом неправдивих чи недостовірних даних про співпрацю з Клімніком, замішаним у справу російського втручання у вибори у США 2016 року.

Нагадаємо, екс-радник Дональда Трампа Пол Манафорт визнав себе винним у двох звинуваченнях від спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує справу втручання у вибори в США. Він визнав себе винним в одному з звинувачень щодо змови проти Сполучених Штатів, і ще в одному відношенні змови, щоб перешкодити правосуддю. Крім того, він погодився співпрацювати з департаментом юстиції США у розслідуванні втручання Росії в американські вибори.

Також у ЗМІ була інформація, що Манафорт просував інтереси Путіна в США. Зокрема, це робилося нібито за відомого російського олігарха Олега Дерипаску. В той же час останній спростовує ці звинувачення і майже нецензурно коментує зв'язок з Манафортом.

Мюллер заявив, що Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів за роботу політичного консультанта в Україні (офіційно - 14 мільйонів доларів). Сторона звинувачення також стверджує, що Манафорт володів понад трьома десятками рахунків, на яких зберігав отримані в Україні гроші. Адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що американський політтехнолог отримував незареєстровані доходи, тому що це було умовою його українських бізнес-партнерів.

Льовочкін та Ахметов ймовірно отримували від Манафорта соціологію під час виборів в США - CNN

Льовочкін та Ахметов ймовірно отримували від Манафорта соціологію під час виборів в США - CNN

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація