Засуджено екс-міністра оборони Іраку

До смертної кари за геноцид курдів засуджено ще одного можновладця часів Саддама Хусейна. Цього разу стратять екс-міністра оборони Іраку.

Султан Хашим Аль-Тай (Sultan Hashim al-Tai), що займав при Саддамі Хусейні пост міністра оборони Іраку, в неділю засуджений Верховним трибуналом Іраку до смертної кари за геноцид курдів, повідомляє агентство France Presse.

Інший учасник операції проти курдів, Хусейн Рашид аль-Тікріті (Hussein Rashid al-Tikriti), колишній заступник керівника іракських збройних сил, також засуджений до страти, а один з керівників саддамівськой розвідки Фархан аль-Джубурі (Farhan al-Juburi) - до довічного ув’язнення.

Усі вони брали участь в операції проти курдів „Анфал”, в результаті якої загинуло, за деякими даними, 182 тисячі чоловік. Аль-Тай здійснював оперативне командування, а керував операцією Алі Хасан аль-Маджід (він же Хімічний Алі), двоюрідний брат Саддама Хусейна. Хімічний Алі також знаходиться на лаві підсудних. 

Агентство Associated Press повідомляє, що один із підсудних, колишній губернатор Мосула і глава Комітету у справах півночі Тахер Тафік Аль-Ані (Taher Tawfiq al-Ani), виправданий, оскільки суддя визнав докази проти нього недостатніми.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: