Засудженого на п'ять років Дем'янюка відпустять на свободу

Співучасника вбивства 28060 євреїв відпустять на волю через похилий вік. Своєї провини він так і не визнав.

Засудженого в Німеччині на п'ять років в'язниці за співпрацю з нацистами Івана Дем'янюка відпустять з-під варти, з огляду на його похилий вік.

Про це йдеться в заяві судді мюнхенського суду. "Обвинувачений буде відпущений сьогодні", - цитує ВВС суддю Вищого земельного суду Мюнхена Ральфа Альта.

Як зазначив суддя, Дем'янюк, якому зараз 91 рік, провів у в'язниці два роки, поки йшов суд і велася підготовка до процесу.

Дем'янюка визнали винним у тому, що в 1943 році він, будучи охоронцем у нацистському таборі смерті Собібор у Польщі, став співучасником вбивства 28060 євреїв. Підсудний своєї провини не визнав і відмовився виступити з останнім словом. Він весь час мовчав. Навіть оголошував голодування. Єдине, що він вимовив за всі півтора року судових слухань: що ж ви від мене хочете, я ж не Гітлер.

Головний доказ обвинувачення - нацистське службове посвідчення, в якому написано: наглядач Іван Дем'янюк направлений у табір смерті Собібор. Тут його фотографія і підпис.

Що відразу впадає в очі, так це величезна кількість дуже дрібних точок. Це сліди взяття проб чорнила для аналізу. Посвідчення фахівці різних країн досліджували більше 30 років.

Особливо ретельній перевірці піддався підпис начальника табору, в якому проходив навчання Дем'янюк, гауптштурмфюрера СС Карла Штрайбеля. "Один британський експерт переконливо довів, що це посвідчення - підробка, зроблена в КДБ. Інші кажуть, підроблено не все посвідчення, а лише підпис Дем'янюка", - говорить адвокат Івана Дем'янюка Ульріх Буш.

Втім, недавня експертиза, ще раз підтвердила: документ справжній. Іван Дем'янюк, за даними слідства, причетний до вбивства в нацистських концтаборах десятків тисяч людей.

23 роки тому Дем'янюка вже судили в Ізраїлі. Його вважали охоронцем з табору Треблінка, якого прозвали за жорстокість Іваном Грозним. Засудили до повішення. 5 років він провів в очікуванні страти. А потім виявилося, що так званий Іван Грозний - зовсім інша людина.

Те, що Дем'янюк справді служив у таборі смерті, підтвердилося. Але звинувачення за законом змінювати не можна було. Посібника нацистів довелося відпустити, що не завадило іншим країнам збирати докази. Коли їх виявилося достатньо, Німеччина зажадала екстрадувати Дем'янюка із США. Процедура затягувалася через нібито критичний стан обвинуваченого. Проте потім вдалося зафільмувати, як лежачий хворий Дем'янюк сам йде за продуктами.

Зараз обвинувачуваному 91 рік. На судових засіданнях всі півтора року, які йшов процес процес, він був присутній напівлежачи на інвалідному кріслі-качалці. Прокуратура наполягла: здоров'я тут не має значення . Терміну давності таких злочинів не існує. Тим більше, що охоронцями в таборах смерті ставали лише добровольці. Проте на волю Дем'янюка таки відпускають.

Читайте також:

"Ката Собібору" Івана Дем'янюка засудили до 5 років ув'язнення

Розсекречені документи ФБР виправдовують Івана Дем'янюка

Демян'юк вперше відповів на звинувачення суду: я полонений, а не вбивця

Свідок у справі Дем'янюка помер, не дочекавшись суду

Тягнибок: Україну хочуть зробити "крайньою" за злочини нацистів

ВідеоІвана Дем'янюка засудили до 5 років ув'язнення

ВідеоЗасудженого на п'ять років Дем'янюка відпустять на свободу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: