Засудженого за нацистські злочини Дем'янюка поселили на курорті в Альпах

Дем'янюк живе у приватному будинку престарілих в кімнаті площею 18 квадратних метрів на першому поверсі сучасного будинку в сільському стилі.

Засудженого до п'яти років в'язниці за пособництво нацистам Івана Дем'янюка поселили в будинку престарілих в курортному містечку Бад Файльнбах у Верхній Баварії, пише в понеділок газета Bild. З вікон кімнати, за інформацією газети, відкривається "чудовий вид" на гору Вендельштайн.

Весь час до наступного суду Дем'янюк проведе в комфортабельних умовах, місяць проживання в яких на людину коштує від 1 тисячі 767 до 2 тисяч 963 євро. Оплачувати проживання в будинку для людей похилого віку буде держава.

Вищий земельний суд Мюнхена в травні визнав депортованого з США Дем'янюка винним і засудив його до п'яти років позбавлення волі. Проте суддя через похилий вік обвинуваченого розпорядився звільнити його на час розгляду апеляції на рішення суду, яке ще не набуло чинності.

Захист засудженого 16 травня направив касаційну скаргу на рішення суду у Федеральний суд Німеччини. Для підготовки документів для передачі у вищу інстанцію у баварський суд є мінімум шість місяців. У цілому процес розгляду скарги та підготовки до суду може продовжитися близько двох років.

Оскільки засудженого звільнили, а жити йому ніде, керівництво в'язниці зайнялося пошуком для нього місця проживання. Тепер Дем'янюк живе у приватному будинку престарілих в кімнаті площею 18 квадратних метрів на першому поверсі сучасного будинку в сільському стилі. З вікон кімнати, за інформацією газети, відкривається "чудовий вид" на гору Вендельштайн.

Всього будівля розрахована на проживання 51 людини, крім звичайних зручностей у будинку для літніх людей є маленька зона рекреації, басейн і відкрита тераса. У штаті закладу працюють фахівці з лікувальної фізкультури та педикюру, до мешканців регулярно приїжджає перукар.

Дем'янюк спілкується з персоналом англійською, маленька тераса в кімнаті забарикадована сонячними парасольками - для захисту від сторонніх поглядів. Прокуратура, все ж таки, має намір спостерігати за Дем'янюком і вже подала скаргу на скасування тюремного нагляду. Співробітники прокуратури, на відміну від суду, не впевнені в тому, що засуджений не спробує втекти.

Процес над Дем'янюком розпочався в Німеччині 30 листопада 2009 року після того, як він був депортований із США. За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисяч ув'язнених у таборі Собібор, де служив наглядачем після полону. Німецька прокуратура вимагала засудити Дем'янюка до шести років позбавлення волі. Захист наполягав на невинності підсудного.

Дем'янюк народився в 1920 році на Україні. За його твердженнями, він служив у Червоній Армії і в 1942 році потрапив у німецький полон. Суд встановив, що в таборі він пройшов навчання на наглядача і став служити охоронцем у Собіборі на території окупованої Польщі.

У жовтні 1943 року Дем'янюка направили до концтабору Флоссенбюрг на кордоні з нинішньою Чехією. Там він пробув охоронцем до 1944 року. Після закінчення війни Дем'янюк жив у різних місцях, поки в 1952 році не виїхав до США.

У 1975 році стало відомо про передбачувану причетність Дем'янюка до нацистських злочинів. У 1986 році американська влада здійснила екстрадицію його до Ізраїлю, де Дем'янюка засудили до смертної кари за злочини проти людства. Передбачалося, що саме Дем'янюк був наглядачем-садистом на прізвисько Іван Грозний у концтаборі Треблінка, який розташовувався на території окупованої Польщі.

У 1993 році ізраїльський Верховний суд визнав, що Дем'янюк не був наглядачем у концтаборі Треблінка, і його відпустили з в'язниці, після чого Дем'янюк повернувся до США. Проте американська влада продовжувала розслідування, і в 2002 році суд визнав доведеним, що Дем'янюк під час Другої світової війни служив наглядачем у ряді концентраційних таборів, на підставі чого ухвалив позбавити його громадянства і вислати з країни.

На процесі в Мюнхені суд заслухав свідчення близько 30 свідків звинувачення, 12 з них прибули до Баварії з Нідерландів. Це здебільшого родичі людей, убитих в Собіборі. Рішення було винесено незважаючи на те, що через майже 70 років після подій, що стали предметом процесу, не залишилося ні одного свідка, і ніхто не зміг особисто пізнати в Дем'янюку охоронця табору.

Читайте також:

Дем’янюка перевели в будинок для людей похилого віку

Справа нациста Дем’янюка: експерти з’ясували, що докази його вини - фальшиві

Справу засудженого за нацистські злочини Дем'янюка переглянуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: