Затори на кілька днів, закриття заводів та шкіл. Мешканка Флориди розповіла ТСН.ua про підготовку до урагану "Ірма"

Місцеві мешканці скупають пальне галонами та забиваються у будинках.

Вже протягом кількох днів світ стрясають новини про ураган "Ірма", який  накрив країни Карибського басейну та пошматував кілька островів.

Ураган вже пролетів Пуерто-Рико, Домініканську Республіку, практично знищив острів Барбуду та невпинно наближається до півдня США.  

Наразі, штат Флорида посилено готується прийняти удар стихії.

ТСН.ua поспілкувався із Аллою - мешканкою міста Бока-Ратон, поблизу Маямі, якій з дня на день має опинитися в епіцентрі урагану.

Прихід урагану "Ірма" очікують у ніч з суботи на неділю, 10 вересня. Мешканців штату постійно тримають у курсі подій, оновлюючи інформацію про ураган кожні десять хвилин. Дізнатися усі новини місцеві мешканці можуть з телевізора, їм приходять смс-ки, а в Мережі постійно оновлюються інструкції щодо необхідних дій під час урагану.

Як пояснює Алла, "подорож" стихії буде стрімкою – після заходу у Маямі через півгодини "Ірма" буде у Бока-Ратон і менше ніж за добу покриє весь штат Флорида, і піде у напрямку штату Джорджія, поступово знижуючи рівень загрози.

 

Утім, влада не може точно спрогнозувати рівень небезпеки "Ірми". Оскільки наразі урагану приписують п'ятий, найвищий рівень, місцевим радять їхати подалі від майбутнього епіцентру стихії.

Організовано евакують дітей, літніх людей та хворих. Інші ж їдуть з міста власними авто. Для цього, оскілки бензину ніде нема, люди скуповували пальне галонами. На виїзді з міста, на центральній трасі, утворився величезний затор, люди днями їдуть зі швидкістю 20-40 км/год.

У самому ж місті машини практично відсутні. Дорогі пусті, людей практично нема. Заводи наразі теж залишаються закритими.

Ті ж, хто залишився у місті вже забили вікна, або ж закрили спеціальні залізні жалюзі. Зокрема, так зробила і сама Алла.

 "У нас міцні спеціальні жалюзі з металу, дуже міцний будинок. Загалом, місто залишають ті, у кого не дуже міцні будинки, на мою думку", - пояснює жінка.

черга за газом у Бока-Ратон
Reuters
Черга за газом у Бока-Ратон

Готуються до приходу стихії всі однаково – радячись один з одним  та прислухаючись до інструкцій. Родина Алли закупила продукти, воду, свічки, сірники, бензин.

"Зараз води вже взагалі немає. Може, вже навіть не видають. Три дні тому води не було. Два дні тому її видавали - дві пачки або одну пачку на людину. Вчора ввечері води вже не було. Продуктів практично теж. Можливо, вода була тільки в будинках для людей похилого віку, коли йшла евакуація людей похилого віку будинків, там видавали воду, їжу, медикаменти", - пояснила жінка.

За словами Алли, підготовка до стихії відбувається дуже організовано. Наразі продуктів у магазинах практично нема, однак, це не викликає паніки у людей, тим більше – відсутні будь-які ознаки мародерства, бійок.

"Все тихо-спокійно. У школі дітям все пояснили, дали вихідні. Ніде немає паніки - ні на дорогах, ні в магазинах. Якщо ти за чимось стоїш і, якщо чогось не вистачає, то є черга - і тобі просто видають по черзі. Нема "я перший прийшов, я перший став", - розповідає мешканка міста.

ураган ірма інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар