Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Затримана у США росіянка спілкувалася із посадовцями американського Мінфіну і Федрезерву - Reuters

Бутіна прагнула розвивати зв'язки на високому рівні з американськими політичними лідерами

Підозрювана у шпигунстві Марія Бутіна в 2015 році брала участь у зустрічі між російським чиновником і двома високопоставленими чиновниками Федерального резерву США і Міністерства фінансів. 

Про це інформує Reuters з посиланням на джерела.

Йдеться про тодішнього віце-голову Федеральної резервної системи Стенлі Фішера і заступника міністра фінансів з міжнародних питань Натана Шитса.

Бутіна вирушила в США в квітні 2015 року разом з заступником голови Центрального банку Росії Олександром Торшиним  і вони взяли участь в окремих зустрічах з Фішером і Шитсом для обговорення економічних відносин США з Росією за часів президента Барака Обами.

Зустрічі, про які раніше не повідомлялося, вказують на більш широке коло зв'язків на високому рівні, які Бутіна прагнула розвивати з американськими політичними лідерами і зацікавленими групами.

Зустрічі з Фішером і Шитсом були організовані Центром національних інтересів, вашингтонським зовнішньополітичним аналітичним центром. Як вказується у звіті організації, наданому виданню, зустрічі мали допомогти "об'єднати представників фінансових інститутів США і Росії".

Бутіна працювала з Торшиним в якості перекладача на різних заходах в Вашингтоні.

Фішер підтвердив агентству факт зустрічі з російським чиновником і його перекладачем, але заявив, що, мовляв, забув подробиці.

Інший чиновник, говорячи на умовах анонімності, підтвердив, що на зустрічі була присутня Бутіна. 

Нагадаємо, росіянку Марію Бутіну заарештували в неділю, 15 липня. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США та російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику та проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні та Нью-Йорку та намагалася розвивати стосунки з американськими політиками, щоб встановити "обхідні канали" комунікацій, щоб "проникнути до національного органу прийняття рішень", щоб просунути порядок денний Російської Федерації ", йдеться в обвинувальному акті.

Також її звинувачують у спробі організувати "неофіційний канал зв'язку" між Республіканською партією і Кремлем у 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором у Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив до санкційного списку Міністерства фінансів США. 

18 липня суд у США вирішив залишити росіянку під вартою, доки йде слідство.

Вибір редакції