Затримані за запитом США українські хакери можуть бути причетні до атак на Трамп-тауер

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Подробиці обвинувачення до суду тримаються в таємниці.

Трьох українських хакерів із групи Fin7 хочуть судити в Сполучених Штатах Америки. Кіберзлочинцям закидають злам комп’ютерів американських компаній у 47 штатах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серед постраждалих називають навіть Трамп-тауер, а ще магазини, казино, готелі та ресторани. Збитків угруповання завдало на десятки мільйонів доларів – головно через поцуплені номери кредитних карток. Дошкуляли хакери з 2015 року, викривали та ганялися за ними всім світом – співпрацювали ФБР, Європейська банківська федерація, поліцейські різних країн Європи, банки та охоронні компанії. У чому американські слідчі підозрюють конкретно українців — наразі невідомо, однак усіх трьох вважають не простими членами групи, а лідерами чи принаймні координаторами.

ВідеоТрьох українських хакерів підозрюють у причетності до зламу сотні комп'ютерів

33-річного Федіра Гладира доправили до Сполучених Штатів з німецького Дрездена, де його затримали. Екстрадиції ще двох українців, 30-річного Андрія Копакова з Іспанії та 44-річного Дмитра Федорова з Польщі, американське правосуддя зараз вимагає.

Трьох українських хакерів підозрюють у причетності до зламу сотні комп'ютерів

33-річного Федіра Гладира доправили до США з німецького Дрездена, де його затримали. Екстрадиції ще двох українців, 30-річного Андрія Копакова з Іспанії та 44-річного Дмитра Федорова з Польщі, вимагає американське правосуддя. Адвокат Гладира Аркадій Бух каже, що його підзахисний усі закиди відкидає.

Розпочати засідання планують 22 жовтня. "У цій справі нам треба ознайомитися з надзвичайною кількістю інформації. Попередньо суддя назвав жовтень як дату початку процесу, але ознайомлюватися з документами нам треба набагато довше", - пояснив юрист. Але вже зрозуміло, що схема зламу мереж була проста: співробітникам різних компаній розсилали листи з начебто інформацією про кейтерінг, у файлі в додатку до листа містився вірус, який проникав у комп’ютерну систему і давав хакерам доступ до чужої інформації.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції