Затриманих в Грузії фотографів підозрюють у "серйозному витоку інформації"

Затримані в Грузії фотожурналісти очікують звинувачень: влада каже про "серйозний витік інформації".

Затримані грузинські фоторепортери залишаються в очікуванні звинувачення. Адвокатів затриманих зібрали в будівлі спеціального оперативного департаменту МВС, де повинна була пройти процедура висунення звинувачення.

Тільки після висунення офіційних звинувачення адвокатам дадуть можливість ознайомитися зі справою, що проходить під грифом "секретно". Раніше адвокати заявили журналістам, що з них взяли підписку про нерозголошення деталей справи.

Тим часом влада стверджує, що мова йде про серйозний витік інформації і цю справу нібито ніяк не пов'язано з професійною діяльністю фотокореспондентів. "Я не можу детально говорити про цю вкрай делікатну справу, але є одне питання, яке слід роз'яснити: справа стосується серйозного витоку інформації з наших інститутів. Тут не йдеться про журналістику або медіа-діяльність", - заявила прес-спікер президента Грузії Манана Манджгаладзе. Її слова опубліковані на сайті адміністрації президента Грузії Михайла Саакашвілі.

"Ймовірно, їм пред'являть звинувачення в передачі конфіденційної інформації. Зокрема, у передачі письмової документації або плану конфіденційних заходів організації, ідентифікованої як шпигунська мережа. Я кажу тільки про пред'явлення провини, очевидно, що рішення прийме суд", - пояснила прес-спікер президента .

За її словами, двоє із затриманих були державними чиновниками, один мав безпосередній доступ до президента. "Вони могли б займати будь-які інші посади, крім фотографів, і в цьому випадку, справі була б дана точно така ж кваліфікація", - запевнила прес-спікер президента.

Як повідомлялось, дев'ять осіб, обвинувачених в Грузії в шпигунстві на користь Росії, були засуджені до термінів позбавлення волі від 11 до 14 років.

МВС Грузії в листопаді 2010 року повідомило, що в ході операції під назвою "Енвер" були виявлені десятки людей, які співпрацюють зі спецслужбами Росії. У результаті чотирирічної роботи правоохоронців було затримано 15 осіб. Двоє були звільнені після укладення процесуальної угоди, а 13 осіб перебувають під вартою.

Серед затриманих четверо громадян РФ - Армен Геворкян, Рубен Шикоян, Петре Деврішадзе та Юрій Скрильніков.

МЗС РФ назвав заяви Тбілісі про розкриття шпигунської мережі "пропагандистським трюком".

Читайте також:

У Грузії спалахнув шпигунський скандал, затримано фотографа Саакашвілі

У Грузії 9 російських шпигунів отримали від 11 до 14 років в'язниці

У Грузії затримали 20 російських шпигунів

Шпигунський скандал: чеських дипломатів висилають з України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: