Затриманий в Таїланді Іл-76 використовувався Віктором Бутом

Іл-76, запідозрений в перевезенні зброї в Україну, насправді належить структурам російського "торговця смертю" Віктору Буту.

Структури російського підприємця Віктора Бута, якого підозрюють у великомасштабній торгівлі зброєю, використовували затриманий в Таїланді Іл-76 з 35 тоннами боєприпасів, гранат і ракет "земля-повітря" на борту.

Про це стверджує The Times з посиланням на Стокгольмський інститут дослідження проблем миру.

Віктор Бут
AFP
Віктор Бут
Останнім встановленим власником літака був, проте, не Бут, а сербський торговець зброєю Томіслав Дманьяновіч, свідчать дані інституту. За словами представника інституту Хью Гріффітса (Hugh Griffiths), Іл-76 неодноразово змінював власників і в різний час був пов'язаний з фірмами, яких ООН ідентифікувала як постачальників зброї до Ліберії, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Судан, Чад і Демократичну республіку Конго.

"Таємниця, що оточувала цей літак, розкрита. Тепер слідчі знають, як встановити кінцевий пункт призначення вантажу зброї", - заявив Гріффітс.

В даний час Іл-76 належить грузинській компанії Air West Georgia, яка придбала його у Beibars, пов'язаної з Дманьяновічем. За словами Гріффітса, незважаючи на зміну власника, діяльністю літака управляли ті ж люди, що й раніше, а продаж була пов'язана з тим, що Beibars зареєстрована в Казахстані, а ЄС забороняє літати над своєю територією вантажним літакам з цієї країни.

Тим часом раніше повідомлялося, що затриманий в аеропорту Бангкока Іл-76 був узятий у Air West Georgia в оренду новозеландської компанією SP Trading Ltd (за іншими даними, літак орендувала компанія зареєстрована на Україні). Екіпаж літака - четверо громадян Казахстану й один білорус - був найнятий грузинської компанією.

Зброю на борту військово-транспортного Іл-76 виявили 11 грудня під час позапланової дозаправки в аеропорту Таїланду. За деякими даними, знайдена зброя вироблена в Північній Кореї. Літак прямував за маршрутом Україна - КНДР - Україна і зупинився в Таїланді на шляху з Північної Кореї. За різними даними, вантаж зброї повинні були вивантажити в Шрі-Ланці, де у Іл-76 була запланована зупинка, або в одній з держав Близького Сходу.

Читайте також:

Грузія відреклася від затриманого у Таїланді літака зі зброєю

У Таїланді затримали літак зі зброєю, яку нібито везли до України

Екіпаж затриманого Іл-76 пробуде 12 днів в тайській в'язниці

Таїланд відмовився видати США російського "торговця смертю"

ВідеоЗатриманий в Таїланді Іл-76

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: