Затримано п'ятьох підозрюваних у підготовці теракту в Москві

У Дагестані затримали п'ятьох передбачуваних терористів, які готували "новорічний" теракт у Москві, але який не стався через випадковість.

Оперативники ФСБ затримали п'ятьох підозрюваних у підготовці "новорічного" теракту в Москві 31 грудня 2010 року. Ще п'ятеро передбачуваних терористів у розшуку.

Операція із затримання групи пройшла 29 січня у Дагестані. За даними ФСБ, були затримані 30-річний Шаміль Баймамбетов, 31-річний Тимур Акубеков, 23-річний Ільяс Саїдов та 27-річний Хайрулла Магомедов. Ще одна підозрювана, 24-річна Зейнаб Суюнова, була затримана раніше.

Ще п'ятьох підозрюваних оголосили в розшук. Серед них - Віталій Раздобудько, якого раніше помилково вважали смертником, який здійснив теракт у Домодєдово, і його співмешканка Марина Хорошева.

За версією слідства, усі вищеназвані люди належать до так званого "ногайського батальйону" або "ногайского Джамаату", що діє в Ставропольському краї. У грудні 2010 року вони приїхали до Москви і зупинилися в гостьовому будиночку стрілецького клубу в Кузьмінському парку.

Планувалося, що в новорічну ніч їхня спільниця, ім'я якої не розкривається, прийде в людне місце в центрі Москви й підірве на собі бомбу. Згодом смертницею також мала стати Суюнова.

Однак бомба випадково вибухнула увечері 31 грудня, коли смертниця ще була в будиночку. Єдиною жертвою стала вона сама.

Раніше у ЗМІ з'являлися припущення, що "ногайський батальйон" причетний і до теракту 24 січня у московському аеропорту Домодєдово, в результаті якого загинули 35 людей. Однак Слідчий комітет оголосив, що невдалий "новорічний" теракт і вибух в Домодєдово не пов'язані один з одним.

Читайте також:

Теракт в "Домодєдово" розкрито: його здійснив 20-річний кавказець

Спецслужби: вибухом у "Домодєдово" бандити відкрили новий сезон терактів

Жінок, яких готують в смертниці, спеціально ґвалтують

Москву від чергового теракту врятувала смс, що прийшла на телефон шахідки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: