"Зацькований" судами Берлусконі готує судову реформу

Італійський прем'єр, якого нещодавно Конституційний суд позбавив недоторканності, готується провести реформу у судовій сфері.

Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі має намір почати в країні судову реформу і готовий для цього внести зміни до конституції.

"Час брати бика за роги", - заявив глава італійського уряду під час візиту до Болгарії. Він пояснив, що у справді демократичній країні така велика влада, як в італійських судів, не має належати неізбіраемим чиновникам.

Для проведення реформи Сільвіо Берлусконі готовий ініціювати поправки до Конституції і домогтися їх схвалення на референдумі.

"Ми звернемося до народу. Ми готові до референдуму", - цитує політика газета Corriere della Sera. Прем'єр-міністр визнав, що зміни зажадають часу.

Нещодавно конституційний суд Італії скасував закон, що давав Берлусконі і ряду вищих осіб держави захист від судових переслідувань. Це викликало обурення прем'єра: він вважає, що судді прийняли таке рішення, тому що підтримують опозицію.

"Фактично, конституційний суд заявив" червоним "прокурорам: відновлює цькування прем'єра", - поскаржився Берлусконі.

Завдяки вердикту конституційного суду стало можливе відновлення кількох справ, фігурантом яких є Берлусконі. 73-річному політику і медіамагнату в різний час були пред'явлені численні звинувачення в корупції, ухиленні від сплати податків і незаконному фінансуванні політичної партії.

Тим часом італійське суспільство все менше підтримує главу уряду. Задоволені його роботою 45% жителів, а незадоволені - 51%, свідчать дані опитування. Всього рік тому рейтинг Берлусконі досяг максимуму: тоді його підтримували 62% італійців.

Читайте також:

Конституційний суд Італії позбавив Берлусконі недоторканності

Суд звинуватив Берлусконі в хабарництві

Букмекери почали приймати ставки на наступну "жертву" Берлусконі

Ділового партнера Берлусконі заарештували за наркоторгівлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: