Затвердження нових санкцій Трампом запроваджує "нову нормальність" для Росії - Bloomberg

Дата публікації
Перегляди
1066
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Затвердження нових санкцій Трампом запроваджує "нову нормальність" для Росії - Bloomberg

Фото: Reuters

Закон про санкції дає законодавцям право блокувати спроби президента скасувати їх і підсилює штрафні заходи, введені за вторгнення Росії в Україну і її втручання в торішні вибори в США.

Поки Росія готується до "десятиліть" санкцій США, холод в геополітиці загрожує перетворитися на льодовиковий період для модернізації економіки після падіння цін на нафту.

Про це пише Ганна Андріанова у статті "Затвердження нових санкцій Трампом запроваджує "нову нормальність" для Росії", опублікованій на сайті Bloomberg.

Неохоче перетворивши штрафи в закон, президент США Дональд Трамп гарантував, що майбутнє Росії може бути таким же, як її минуле як петродержави. За словами Володимира Миклашевського, старшого економіста Danske Bank A/S, закон також відзначив перехід до "нової нормальності", зараз ще більше лякає, оскільки її не можна буде змінити найближчим часом.Зневірившись вирватися з інвестиційного ступору після найбільш тривалої рецесії цього століття, економіка найбільшого у світі експортера енергоресурсів не може дозволити собі залишатися захищеною від іноземного капіталу і технологій. В рамках доповіді про глобальну конкурентоспроможність Всесвітнього економічного форуму Росія була відзначена 111-й серед 138 країн в області прямих іноземних інвестицій і передачі технологій.

"Хоча, на перший погляд, західні санкції не завдали значної шкоди російській економіці", стає зрозуміло, що вона "стала більш ізольованою і тепер ще більше відстає технологічно", - каже Ліза Єрмоленко, економіст Barclays Capital у Лондоні. "Вона як і раніше надто залежить від експорту нафти і газу, і це навряд чи зміниться найближчим часом. Більш того, жодна країна в новітній історії не змогла відновитися економічно і технологічно і наздогнати інші країни, ізолювавши себе".

Тривалі санкції

Закон про санкції дає законодавцям право блокувати спроби президента скасувати їх, і підсилює штрафні заходи, введені за вторгнення Росії в Україну і її втручання в торішні вибори в США. Таким чином, заходи отримали аналогічний статус тим, які були ухвалені згідно з поправкою Джексона-Веніка в епоху холодної війни 1974 року, яка накладала торговельні обмеження на Радянський Союз за блокування еміграції євреїв. Вона діяла протягом чотирьох десятиліть, навіть після розпаду Радянського Союзу.

Російські офіційні особи раніше заявляли, що ціна санкцій становила 25 млрд євро (30 млрд дол. США) у 2014 і 2015-му роках. За оцінками МВФ, тривалі обмеження можуть призвести до сукупної втрати до 9 відсотків валового внутрішнього продукту в середньостроковій перспективі.

У Кремлі відреагували на закон про посилення санкцій проти Росії

У Кремлі відреагували на закон про посилення санкцій проти Росії


"Тепер, коли закон підписаний, абсолютно зрозуміло, що ситуація з санкціями триватиме довго, - сказала Наталія Орлова, головний економіст Альфа-Банк в Москві. - Присмак санкцій буде супроводжувати всю бізнес-діяльність з Росією".

Наразі ринок спокійно поставився до такого розвитку подій. Після потрясінь в останні два місяці, цього тижня російська валюта, облігації та акції продемонстрували ознаки відновлення, коли нафта зросла в ціні. Рубль демонстрував одні з найкращих показників серед ринків, що розвиваються в четвер, 3 серпня. 

Тим не менш, "наступні півроку будуть сповнені невизначеності і потрясінь щодо російських активів", особливо до тих пір, поки США не уточнюють своєї позиції щодо того, чи оберуть вони своєю метою також державний борг, сказав Миклашевський.

"Геополітичні ризики"

Хоча центральний банк вказав на "підвищення геополітичних ризиків", коли припинив пом'якшення грошово-кредитної політики минулого тижня, згідно з його прогнозами, санкції збережуться найближчими роками. S & P Global Ratings також заявили, що поки незрозуміло, чи зможуть перешкоди "ще стати на заваді тому, що ми наразі розглядаємо як помірні середньострокові перспективи економічного зростання для Росії".

Трамп таки підписав закон про посилення санкцій проти РФ

Трамп таки підписав закон про посилення санкцій проти РФ


Хоча уряд має на меті збільшити ВВП на 3,1% 2020 року, Банк Росії каже, що потенційне зростання економіки, ймовірно, складе 2%. Згідно із твердженнями аналітиків, опитаних Bloomberg, економіка зросте на 1,3% 2017 року після двох років скорочення.

Росія стала більш стійкою до зовнішніх потрясінь за три роки від моменту введення санкцій, що дозволило їй вільно торгувати валютою, відстежувати витрати і намагатися просувати "імпортозаміщення".

Тим не менш, у приватній бесіді деякі чиновники зізнаються, що посилення протистояння ризикує викликати занепокоєння інвесторів. За словами міністра промисловості Дениса Мантурова, хоча Росія і звикла до турбулентності, але бізнес найбільше потребує "впевненості в завтрашньому дні".

"Як можна говорити про які-небудь довгострокові перспективи, коли все нестабільно?" - сказав він.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1066
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація