Затверджено нового керівника національної розвідки США

Національну розвідку США очолив колишній заступник міністра оборони Джеймс Клаппер. Його попередник пішов у відставку, "програвши" протистояння з ЦРУ.

Сенат США на засіданні 5 серпня затвердив кандидатуру Джеймса Клаппера на посаді голови служби національної розвідки США. Раніше призначення Клаппера було одноголосно схвалено членами комітету Сенату з питань діяльності розвідки.

Голосування з кандидатури Клаппера пройшло на останньому засіданні Сенату перед літніми канікулами. Колишній заступник міністра оборони США стане четвертим начальником служби національної розвідки після заснування цієї посади у 2001 році.

Попередником Клаппера на цій посаді був Денніс Блер, про відставку якого стало відомо в травні 2010 року. Звільнення Блера пов'язували з декількома невдачами підконтрольних йому відомств у сфері національної безпеки: зокрема, службу розвідки звинувачували у нездатності запобігти спробам терактів на Таймс-сквер і на борту літака Амстердам-Детройт.

Крім того, Блер протягом року конфліктував з директором ЦРУ Леоном Панетта: очолювані ними відомства не могли поділити повноваження. Протистояння завершилося перемогою Панетти.

Президент США Барак Обама, дізнавшись про відставку Блера, висловив подяку адміралу і відзначив його "значний послужний список".

Читайте також:

Британській розвідці відправили поштою дві бомби

Після "шпигунського скандалу" американці впевнені: шпигуни всюди

Глава національної розвідки США подав у відставку

ЦРУ розсекретила історію найбільшого скандалу "холодної війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: