Завершено розслідування московських терактів десятирічної давнини

Мосміськсуд розглядає справу про вибухи в готелі "Інтурист" і торговому центрі "Мисливський ряд", здійснених в 1999 році.

ФСБ розкрила московські теракти десятирічної давності - в даний час Мосміськсуд розглядає справу про вибухи в готелі "Інтурист" і торговому центрі "Мисливський ряд", здійснених в 1999 році. Перед судом постали уродженець Чечні і уродженець Дагестану, які, за версією слідства, є організатором і виконавцем терактів. У справі вже було оголошено обвинувальний висновок, повідомив керівник прес-служби Мосміськсуду Анна Усачова.

За даними слідства, обидва вибухи замовив лідер сепаратистського руху Чечні, відомий терорист Шаміль Басаєв, убитий в 2006 році. Бойовик шукав гроші для фінансування своїх загонів і, отримавши відмову в двох організаціях, організував теракти біля їхнього офісу й об'єкта.

Справа вихідця з Чечні Халіда Хугуєва і вихідця з Дагестану Магомадзаіра Гаджіакаева розглядається в закритому режимі. Про процес відомо небагато: підозрювані були допитані і зараз досліджуються докази. Хугуєв свою провину не визнає, а від надання свідчень утримується. Його ж передбачуваний спільник Гаджіакаєв, навпаки, співпрацює зі слідчими органами та правосуддям.

Хугуєва раніше звинувачували у здирництві та викраденні, які здійснювалися з метою здобути кошти для підтримки незаконних збройних формувань у Чечні. Його називають фінансистом Басаєва.

Десять років тому увагу лідера сепаратистського руху привернула благодійна програма "Фронтові діти Чечні". За деякими даними, Басаєв захотів отримати частину грошей з цієї програми, але організатори відмовили йому в цьому. Тоді було вирішено організувати теракт.

За допомогою Хугуєва був знайдений виконавець Гаджіакаєв. 26 квітня 1999 він залишив бомбу власної конструкції, еквівалентну за потужністю 2 кг тротилу, біля офісу благодійного фонду в "Інтуристі". В результаті вибуху постраждали 11 чоловік, у тому числі десятимісячна дитина. Був серйозно пошкоджений 20-й поверх готелю.

Теракт у торговельному комплексі "Мисливський ряд" на Манежній площі стався 31 серпня 1999 року. Тоді постраждали 40 людей, одна з поранених пізніше померла. Збиток, заподіяний торговельному комплексу, перевищив 4 млн руб. За версією слідства, підрив комплексу був пов'язаний з тим, що управляюча комплексом група компаній Plaza відмовилася платити гроші бойовикам Басаєва. Президентом Plaza був відомий чеченський підприємець Умар Джабраїлов.

Басаєв брав на себе відповідальність за багато терактів, здійснених на території РФ у другій половині 1990-х років - першій половині 2000-х. Його вважають причетним до найбільших терористичних нападів - захоплення заручників в театральному центрі на Дубровці в Москві і захоплення школи в Беслані. В результаті цих двох акцій загинуло майже 500 людей.

Читайте також:

Пакистанські бойовики влаштували теракт і напад на федералів

У Москві затримали смертника, який готував теракт на день міста

Смертник скоїв теракт в аеропорту Кабула

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: