Завершуються вибори до Європарламенту: рейтинг ультраправих зростає

В умовах кризи головною загрозою виборам залишаються можливість високих результатів ультраправих і антиєвропейських партій.

В країнах Європейського союзу сьогодні завершуються чотириденні вибори до Європарламенту. Їх підсумки будуть оголошені пізно вночі на спеціальному політичному шоу, організованому в штаб-квартирі Європарламенту в Брюсселі.

Кампанія виборів до Європарламенту розпочалася 4 червня. З четверга по суботу проголосували 7 з 27 держав співтовариства і почалися вибори в Італії, які тривають також у неділю. Сьогодні відбудеться основний етап голосування - до виборчих урн прийдуть громадяни 18 країн Євросоюзу.

В умовах економічної кризи головною загрозою виборам до Європарламенту залишаються можливість встановлення нового рекорду падіння явки виборців і можливість високих результатів ультраправих, популістських і антиєвропейських партій. Явка на виборах до Європарламенту неухильно падає і на минулих виборах складала лише близько 45 відсотків.

З країн, що проголосували раніше, поки лише Нідерланди всупереч європейським нормам оголосили про результати своїх виборів. Там підтвердилися найгірші побоювання європейських політологів - явка склала 36,5% (проти 39,6% у 2004 році), а на друге місце з 17 відсотками голосів вийшла відверто екстремістська Партія свободи Гірта Вілдерса. Експерти практично упевнені, що подібна картина може повторитися у Великобританії, Австрії, Словаччині, Болгарії, і прогнозують, що за ними може послідувати решта країн співтовариства.

Вибори до Європарламенту проводяться на національному рівні, відповідно до національних законодавств. Відмінностями в них, зокрема пояснюється проведення голосування в різні дні.

Всього на 430 млн. громадян ЄС у державах співтовариства зареєстровано 388 млн. виборців, яким належить вибрати 736 євродепутатів. Кожна держава має свою квоту в Європарламенті, яка закріплена в базовій угоді Євросоюзу - договорі Ніцци.

На вибори в кожній державі Євросоюзу виходять національні політичні партії з своїми списками кандидатів, між якими, відповідно до підсумків голосування, буде поділено національну квоту депутатів цієї держави. В Європарламенті існує 9 основних фракцій, які відповідають основним напрямкам політичного спектру і представлені загальноєвропейськими наднаціональними партіями.

Європарламент спочатку створювався не як законодавчий, а як виключно консультативний орган. Останніми роками, проте, він почав поступово акумулювати владу, від права затвердження бюджету ЄС і кандидатур на пости єврокомісарів до подачі критичних "думок" по окремих рішеннях Ради ЄС і Єврокомісії, відправляючи таким чином ці документи на доопрацювання.

Читайте також:

Європарламент бачить Україну привілейованим партнером ЄС

Інтернет-пірати балотуються в Європарламент

Берлусконі призначив топ-моделей європарламентарями від Італії

Європа розповіла Україні, як правильно вийти з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: