Заворушення неформалів у Данії

Неформали в столиці Данії нагадували про свій протест проти знесення будинку неформалів у Норребро, що відбулося цього року.

Протести в Норребро (Фото: politiken.dk)
Неформали час від часу нагадують про свою незгоду з діями влади. (Фото: politiken.dk)
Великі заворушення відбулися в ніч зі суботи на неділю в столиці Данії Копенгагені, повідомляє агенція Associated Press.

Протест, у якому брали участь сотні молодих людей у неділю, перетворився на погроми на вулицях. Натовп неконтрольованих людей почав громити автомобілі, бити вітрини й підпалювати барикади.

За даними поліції, всього за ніч в Копенгагені було заарештовано більше 15 погромників. 

Причиною заворушень і зіткнень молоді з поліцією стало знесення владою в березні цього року будівлі молодіжного культурного центру в Норребро. Новими заворушеннями неформали вирішили нагадати владі про події тих днів.

Суперечка навколо будівлі, де розміщувався неформальний молодіжний центр, виникла ще 2000 року, коли столична адміністрація виставила будівлю на продаж. Проти рішення влади виступили місцеві ліві організації, представники яких 1982 року самовільно захопили будівлю та створили в ньому молодіжний культурний центр.

Щоб усунути причину конфлікту, влада ухвалила рішення знести будівлю, побудовану 110 років тому, що й було виконано 7 березня.

ВідеоЗаворушення в Данії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: