Заворушення у Сирії: ООН засудила застосування сили владою

Проти резолюції Ради з прав людини ООН, яку внесли США, виступили дев'ять країн, у тому числі Росія, Китай, Пакистан, Куба, Еквадор.

Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію, що засуджує застосування сили владою Сирії проти мирних демонстрантів. Як повідомляється, резолюцію, внесену США, схвалили 26 країн.

Проти виступили дев'ять країн, у тому числі Росія, Китай, Пакистан, Куба, Еквадор. Вони заявили, що прийняття цієї резолюції свідчить про те, що в Раді з прав людини ООН діє політика подвійних стандартів.

Ще сім країн утрималися, п'ять були відсутні на голосуванні. Серед відсутніх, головним чином арабські держави - Катар, Саудівська Аравія, Йорданія та Бахрейн.

Тим часом, згідно з даними сірійських ЗМІ, в ході розгону антиурядових демонстрацій було вбито як мінімум 24 людини. Такі дані наводить сирійська правозахисна організація "Савас", яка стверджує, що їй відомі імена всіх загиблих.

П'ятнадцять людей з цього числа були вбиті в місті Дера, після того як поліцейські відкрили вогонь по натовпу маніфестантів.

Раніше, нагадаємо, повідомлялося про 48 загиблих.

Як відомо, у середині березня в Сирії спалахнули народні хвилювання. Це сталося після арешту в місті Дера групи школярів, які писали на стінах антиурядові гасла. Люди вийшли на вулиці з вимогою звільнити їх. Пізніше хвилювання поширилися на інші регіони країни, зокрема на міста Хомс і Хама.

За інформацією правозахисників, з початку зіткнень маніфестантів з співробітниками правоохоронних органів загинули більше 450 осіб.

Протести опозиціонерів в Сирії тривають, незважаючи на оголошену урядом широкомасштабну програму реформ. Зокрема, в країні скасовано надзвичайний стан, який діяв з 1963 року.

Читайте також:

Сирійська поліція розстріляла півсотні демонстрантів

У Сирії оголосили "п'ятницю гніву"

МЗС звернулося до українців з проханням не їхати у Сирію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: