Заворушення в Китаї: невідомі на вулицях протикають голками перехожих

В Урумчі люди протестами звертають увагу до нового способу атак на уйгурів - протикання голками на вулицях. Таким тортурам піддалися представники інших національностей. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Нові заворушення назрівають в Синьцзян-Уйгурському автономному регіоні Китаю. Сьогодні вранці більше тисячі людей вийшли на вулиці адміністративного центру Урумчі, вимагаючи від влади забезпечити безпеку жителів міста.

Заворушення знову виникли після серії нападів невідомих зі шприцами на жителів міста. Зловмисники діють голками, протикаючи ними перехожих. Правоохоронні органи затримали вже 15 людей, підозрюваних у причетності до цих атак.

Організаторам цієї акції вже вдалося викликати деяке хвилювання серед городян, що вилилося в несанкціоновані збори і мітинги в різних точках Урумчі.

За даними місцевої влади, атакам з використанням голок піддавалися люди дев'яти національностей, включаючи ханьців, уйгурів, дунган і казахів. Зафіксовані спроби самосуду над уйгурами, підозрюваними в цих акціях.

Нагадаємо, що конфлікт у місті Урумчі виник після того, як на місцевій фабриці іграшок одного з уйгурів звинуватили в сексуальному домаганні щодо китаянки. За наявними відомостями, масовим виступам передували запеклі сутички між уйгурами й етнічними китайцями, які відбулися в червні на півдні Китаю.

Понад 840 осіб загинули в результаті зіткнень в північно-західному китайському місті Урумчі. Про це заявляв представник Всесвітнього конгресу уйгурів.

За офіційними даними, в результаті нападів уйгурів на представників ханьської національності (китайців) і зіткнень з поліцейськими загинули 158 осіб. Більше однієї тисячі осіб поранено. Зіткнення відбувалися 6 липня.

Читайте також:

Комуністи Китаю вимагають стратити учасників етнічних сутичок

На вулиці китайського міста Урумчі введені війська

Лідер КНР відмовився від участі у саміті G8 через етнічні зіткнення в країні

Всесвітній конгрес уйгурів нарахував 840 загиблих в сутичках в Китаї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: