Заворушення в Країні басків

У Країні басків в ніч на вівторок невідомі скоїли напади на відділення семи банківських установ і будівлю суду.

У Країні басків (північ Іспанії) в ніч на вівторок невідомі скоїли напади на відділення семи банківських установ і будівлю суду, повідомив агенції "РИА Новости” телефоном представник баскської поліції. Припускають, що невідомі були прихильниками сепаратистського угрупування ЕТА.

”Напади вчинили в місті Амореб’єта (провінція Гіпускоа), де невідомі спочатку перегородили головну вулицю Урбано Ларрусеа запаленими контейнерами зі сміттям, а потім закидали пляшками з запальною сумішшю будівлю суду, що знаходиться на цій вулиці, і відділення банків BBVA, Pastor, Popular, Santander, Guipuzcoano і два відділення ощадкаси BBK", - зауважив поліціянт.

За його словами, "внаслідок дій радикальних елементів, імовірно, прихильників сепаратистського угрупування ЕТА, постраждали фасади будівель, повністю згоріли банкомати".

"Водночас, у місті Сан-Себастьян вночі скоїли напад на штаб-квартиру партії влади регіону - Баскської націоналістичної партії, а у Віторії (столиці Країни басків) було спалено авто, що належить муніципалитетові", - сказав співрозмовник агенції.

Символ ЕТА (Фото: www.elmundo.es)
ЕТА підтримує ряд молодіжних організацій, які й застосовують метод kale borroka - вуличної боротьби. (Фото: www.elmundo.es)
Заворушення в Амореб’єті, що знаходиться поблизу індустріальної столиці Країни басків - Більбао, почалися в неділю, коли влада заборонила проведення тут траурної ходи на честь ветерана ЕТА Сабіна Еуби (Sabin Euba), який нещодавно помер.

Еуба, один із колишніх керівників угрупування, помер 5 серпня в Амореб’єті від раку у віці 70 років.

Незважаючи на заборону, маніфестанти - до тисячі прихильників ЕТА - зібралися в неділю в центрі міста і провели мітинг, під час якого виголошували гасла на підтримку самовизначення Країни басків. Після мітингу молодь почала підпалювати контейнери зі сміттям і ламати телефонні автомати. Поліція затримала одного з учасників заворушень.

Організація так званої kale borroka (вуличної боротьби - баск.) - одна зі сторін діяльності баскських сепаратистів упродовж останніх десятиліть. "Вуличною боротьбою" зазвичай займається молодь у віці від 15 до 20 років - члени близьких до ЕТА молодіжних угрупувань "Харай", "Айка" і "Сегі".

З середини 60-их років ЕТА веде збройну боротьбу з Іспанією за створення незалежної баскської держави. Перемир'я, оголошене угрупуванням в березні 2006 року, припинено минулого місяця з причини провалу спроб розв’язати баскську проблему за столом переговорів.

Міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес Рубалькаба (Alfredo Perez Rubalcaba), виступаючи 6 серпня по Національному радіо Іспанії, попередив про те, що, за даними його відомства, баскські сепаратисти готуються найближчим часом здійснити в Іспанії масштабний терористичний акт з людськими жертвами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: