Зазіхнув на святе. ФСБ викрила заступника мінкультури РФ у розкраданні коштів монастирів й Ермітажу

Зазіхнув на святе. ФСБ викрила заступника мінкультури РФ у розкраданні коштів монастирів й Ермітажу

Ермітаж / Фото: Getty Images

Чиновника запідозрили в організації злочинної групи.  

В Росії заступника міністра культури Григорія Пірумова підозрюють в організації злочинної групи, збиток від дій якої при укладенні контрактів на виконання реставраційних робіт становить не менше 50 млн рублів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Росія, посилаючись на матеріали справи, оголошені суддею на засіданні Лефортовського суду Москви при винесенні постанови стосовно іншого фігуранта справи - директора акціонерного товариства "БалтСтрой" Дмитра Сергеєва.

"Пірумов створив і очолив організовану групу (. . .) діяльність якої була спрямована на укладення держконтрактів з недостовірною і завищеною вартістю послуг на виконання реставраційних робіт", - заявила суддя.

"Сума розкрадання становила не менше 50 млн рублів", - йдеться в матеріалах. У рамках групи діяли підконтрольні Пірумову організації.

Серед контрактів, вартість яких була завищена, називається реставрація Новодівичого монастиря.

Раніше ФСБ повідомила, що відомство порушило кримінальну справу щодо низки працівників міністерства культури РФ і підприємців, підозрюваних у розкраданні держкоштів, виділених на проведення реставраційних робіт на об'єктах культурної спадщини. Розслідування пов'язане з контрактами на реставрацію таких об'єктів як Ермітаж, Новодівочий монастир, Іоанно-Предтеченський жіночий монастир та Ізборська фортеця під Псковом.

Нагадаємо, раніше Фонд боротьби з корупцією російського політика Олексія Навального представив своє найбільше розслідування: активісти докладно описали і задокументували "бізнес" російського генпрокурора Юрія Чайки та його сім'ї, побудований на здирництві, відкатах і рейдерстві, починаючи аж з 1999 року. Путін заявив, що діяльність дітей Чайки буде перевіряти Контрольне управління президента. Проте пізніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков спростував ці заяви.

Повʼязані теми:

Наступна публікація