Збитки від "нафтового Чорнобилю" у США оцінили в 10 мільярдів доларів

Витік нафти у Мексиканській затоці завдав шкоди не тільки флорі та фауні американського узбережжя, а й житлу і туристичному бізнесу.

Страхові компанії США оцінили збитки від вибуху нафтової платформи і витоку нафти в Мексиканську затоку приблизно у 10 мільярдів доларів.

Через екологічну катастрофу біля американського узбережжя, яку Greenpeace охрестив "нафтовим Чорнобилем", гинуть рідкісні види черепах і птахів. Ситуація може ще більше погіршитися, якщо нафтова пляма досягне берегів Флориди та інших штатів (Алабама і Техас). Шкоди буде завдано береговій лінії, житлу, туристичному бізнесу.

Мешканці узбережних районів Флориди вже роблять фотографії свого житла, - як воно виглядає після нафтової катастрофи, щоб потім можна було пред'явити позови до British Petroleum або іншим компаніям за збитки від забруднення навколишнього середовища.

Нафтова платформа Deepwater Horizon, яка належить компанії Transocean Ltd, застрахована на 650 мільйонів доларів. Кілька представників страхових компаній оцінюють загальний обсяг виплат безпосередньо за фактом аварії на суму від 800 до 900 мільйонів доларів.

На думку аналітиків рейтингового агентства Fitch Ratings, компанія British Petroleum несе не тільки відповідальність за аварію, але й повинна фінансувати роботи з очищення затоки. Вартість цих заходів може скласти від 2 до 3 мільярдів доларів, в залежності від того, скільки реально нафти досягне узбережжя.

За оцінками нафтового аналітика компанії Bernstein Research Нейла МакМахона, остаточний рахунок може скласти 7 мільярдів доларів. При цьому збитки, завдані риболовецьким компаніям, перевищать 2,5 мільярда, а туристичний сектор Флориди може втратити 3 мільярди доларів.

Мільярдна компенсація може бути виплачена сім'ям 11 загиблих буровиків.

Наразі закон США обмежує відповідальність нафтовидобувних компаній за збитки у разі розливу нафти 75 мільйонами доларів. Але цього тижня до сенату було внесено пропозицію про збільшення суми відповідальності до 10 мільярдів доларів.

Читайте також:

Допомогу США в ліквідації витоку нафти запропонували 13 країн і ООН

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

British Petroleum оплатить всі витрати з ліквідації нафтової плями в Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

ВідеоЕкокатастрофа в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: