Збиток від падіння "Протону"

Збиток від падіння російської ракети-носія "Протон-М" на територію Казахстану може перевищити вісім мільйонів доларів.

ракета-носій
Ракета-носій "Протон". (Фото: roscosmos.ru)
Збиток від падіння російської ракети-носія "Протон-М" на територію Казахстану може перевищити один мільярд тенге (понад вісім мільйонів доларів), заявив міністр з надзвичайних ситуацій Казахстану Віктор Храпунов.

"Попередні розрахунки показують, що штрафні санкції перевищують один мільярд тенге", - сказав Храпунов в четвер в кулуарах пленарного засідання сенату (верхньої палати парламенту країни). 

"На черговому засіданні урядової комісії ми розглянемо розрахунки того збитку від падіння "Протона" на територію Казахстану, який ми пред'явимо російській стороні. Ця сума після уточнення всіх витрат, пов'язаних з ліквідацією від падіння ракети, буде відкоректована і представлена російській стороні. Після цього комісія доповість про виконану роботу прем'єр-міністрові", - уточнив Храпунов.

Ракета з японським супутником зв'язку "Джейсисат -11" після невдалого старту 6 вересня з космодрому Байконур впала в Карагандинській області Казахстану, в 40 кілометрах на південний захід від міста Жезказган.

В даний час Казахстан ввів мораторій на запуски "Протонів" з Байконура. Це був вже шостий випадок падіння російської ракети, після невдалого старту з космодрому Байконур, на територію Казахстану. У 2006 році збиток, нанесений республіці після падіння ракети-носія "Дніпро", був оцінений в 1,1 мільйона доларів. Цього року депутати парламенту Казахстану засумнівалися в точності методів розрахунку збитку, що завдається казахській стороні від падінням російських ракет.

У середу група депутатів мажіліса (нижня палата парламенту) звернулися з депутатським запитом до прем'єра республіки Каріма Масимова. Депутати вимагають роз'яснити, наскільки казахські методи розрахунку економічного і екологічного збитку відповідають методам, вживаним у розвинених країнах, чи проводить Казахстан моніторинг запусків, наскільки повною буває перевірка готовності ракети до польоту.

Крім того, парламентарії наполягають на дослідженнях впливу на здоров'я людей ракетного палива гептіл, на якому працювала ракета "Протон-М", що невдало стартувала з космодрому Байконур 6 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: