Збиття MH17: Міжнародна слідча група має докази зв’язків бойовиків із військовими РФ

Збиття MH17: Міжнародна слідча група має докази зв’язків бойовиків із військовими РФ

Дата публікації
Перегляди
1544
Збиття MH17: Міжнародна слідча група має докази зв’язків бойовиків із військовими РФ

twitter.com/jamesglynn

У слідчої комісії є записи розмов терористів на Донбасі з росіянами.

Об’єднана слідча група знайшла докази того, що сепаратисти просили про допомогу військових РФ перед збиттям MH17 на Донбасі. Про це заявив голова міжнародної спільної слідчої групи Фред Вестербеке під час пресконференції.

"Установка прийшла з екіпажем 53 зенітної бригади з Курська. Можна припускати, що не тільки сама пускова установка, але і персонал, що її обслуговує, прибув з Росії. Ми також поставили онлайн-розмову Харченка, де його називають командиром. Як бачимо, один з членів екіпажу, який збив MH17, був втрачений і він для чогось викликає цих людей до себе і запитує, хто зник", - розповів голландський прокурор.

За його словами, не можна зробити ясні заяви, звідки цей екіпаж, але є відомості з інших кіл, що це пов'язано з 53 бригадою, яка перебувала поблизу українського кордону.

"У соціальних мережах існує також інша інформація. Ось друге повідомлення з 2 батальйону 53 бригади. 23 червня установка вийшла з бази під Курськом. Ця група теж включала пускову установку. Розмова солдата з якоюсь Анастасією. Він каже їй, що вони проїхали вже Міллерово і Кам'янку і зупинилися в лісі. За його словами, їх батальйон їде на Східну Україну", - уточнив Вестербеке.

Військовий конвой, який виїжджав у Міллерово, але повертався в скороченому складі в Курськ. Пускові установки номер 2 і 3, це як раз установки, з яких збили MH17. Це означає, що військові 53 бригади можуть знати, хто саме брав участь як обслуговувальний персонал цієї установки.

"Напевно, такий екіпаж не ухвалював свого рішення в Східній Україні, вони мабуть отримали якусь вказівку", - сказав прокурор.

За словами Фреда, Донецьк кілька разів просив військової підтримки у Російської Федерації. Так званий прем'єр-міністр Олександр Бородай, разом з Гіркіним, звернулися за цією допомогою.

"Ми знаємо, що група була в контакті з Сергієм Аксьоновим. Він був призначеним керівником Криму, це, як ви знаєте, півострів, який був анексований Росією навесні 14 року. Тут було звернення до співробітника Аксьонова та теж йшла розмова про військову підтримку з Росії", - повідомив він.

За словами Гіркіна, йому не досить ПЗРК, потрібні танки разом з навченим персоналом, адже часу його готувати немає.

Після цього Аксьонов подзвонив Гіркіну і сказав, що допомогу вже організовують.

Раніше Міжнародна слідча група офіційно оголосила імена підозрюваних у збитті MH17.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваної в зенітно-ракетний комплекс "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені при розтині тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat - експертно-журналістської організації, що займаються незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.

Україна та Нідерланди підпишуть угоду щодо створення правових підстав для розгляду справи MH17

Україна та Нідерланди підпишуть угоду щодо створення правових підстав для розгляду справи MH17