"Здається, ніколи не уникнути образу "гейші" або "масажистки": азіатські порнозірки про расизм і стереотипи

"Здається, ніколи не уникнути образу "гейші" або "масажистки": азіатські порнозірки про расизм і стереотипи

Фото: The Daily Beast

Деякі представники пікантного напряму відчули расизм на собі, а от інші люблять "гру у стереотипи".

Після того, як у Атланті (США, Джорджія) вісім людей загинули в результаті 3 епізодів стрілянини в масажних салонах, азіатські порноакторки переоцінили те, як з ними поводяться і що на них чекає в майбутньому.

Більш детально - в інтерв'ю Daily Beast.

Очі дивляться на підлогу, коли вона читає меню новому клієнту. Сьогоднішня особливість - масаж усього тіла зі "щасливим кінцем" за пів ціни. Чоловік впадає в шок, стверджуючи, що він прийшов, щоб полегшити біль у м'язах після важкого робочого дня. Вона уміхається, її кімоно ковзає трохи нижче, коли вона спокусливо коливається між інтенсивним сексуальним бажанням і слухняним рабством. Це кліше - масажний салон, у якому просять зіграти кожну азіатську порнозірку. Порно продовжує ці стереотипи. Можливо, часом необережно, але це розвага, а не освіта.

Тож 21-річний Роберт Аарон Лонг у трьох різних азіатських салонах масажу в Атланті вбив 8 людей, 6 з яких - азіатські жінки. За словами Лонга, він влаштував кровопролиття не на ґрунті расової ненависті, а в результаті "сексуальної залежності", яка в нього виникла.  Оскільки деякі масажні салони в США нелегально підробляють як будинки розпусти, слідчі припускають, щл хлопець атакував тих людей, яких він вважав "джерелом спокуси".

Лонг звинуватив жінок у своїх сексуальних розладах, сказавши поліції: "Мені довелося усунути спокусу". Незалежно від того, чи були вони працівницями секс-індустрії, це менш важливо, ніж тривожна стереотипність того, що азіатські жінки, які працюють у масажних кабінетах, надають тільки сексуальні послуги.

Крім того, це має реальний вплив на суспільство:

"Певним чином ми є секс-педагогами для людей, які не отримують необхідні знання у школах чи від своїх батьків. Людина, що грає сцену, стає об'єктом. Виникає питання: я позитивний чи негативний об'єкт? Чи те, що я роблю на екрані, бачить той, хто позитивно оцінює мої виступи, чи я є об’єктом якоїсь негативної травми, яку людина зазнала в минулому, і зараз я - це місце для гніву та розчарування? " - пояснює  порноактриса Ембер Сноу, яка вважає, що більшість порнографічних фільмів засновані на фетиші.

Як філіппінська актриса Сноу брала участь у багатьох фільмах про масажні кабінети, відзначаючи, що ролі, що фетишизують її етнічну належність, були більш поширеними в 2017 році (на початку її кар'єри), ніж зараз:

"За останні кілька років ролі, які мене просили зіграти, стали дуже нейтральними до раси.  Хоча це не заважає компанії пізніше продавати стрічку з вираженою на расовій основі назою, як "Asian Invasion". Це сумна правда, що азіати завжди будуть фетишизованими, але я бачу, як галузь намагається вжити заходів. Здається, ніколи не уникнути стереотипу "гейші" або "масажистки". Це прикро. Але якщо у вас є 25 неазіатських ролей на кожну роль у "масажному кабінеті" -  це зменшує вплив", - зазначила Ембер Сноу.

Пошук "азіатського масажу" на Pornhub видає понад 6600 відеороликів, деякі з яких мають десятки мільйонів переглядів. Зі зростанням кількості злочинів на ґрунті ненависті, насильство щодо азіатів та азіатських американців збільшилось на 149% у 2020 році, в основному, через пандемію COVID-19. І саме у більшій кількості  жінки є жертвами, становлячи майже 70% зареєстрованих випадків ненависті згідно з інформацією, зібраною дослідниками.

Охоплюючи численні азіатсько-орієнтовані ролі, які вона виконувала протягом останніх п'яти років, Кімберлі Чі вважає, що багато хто займається навішуванням соціальних ярликів:

"Я не сприймаю це занадто серйозно. Я грала людей з інших країни, які майже не говорять англійською, але є привітними та позитивними. Вони показують людям, що люблять незалежно від їхньої раси та походження".

Чі описує етнічні стереотипи, зіграні в порно, як спосіб заохотити прийняття та відзначити розбіжності:

"Для громадськості це може здатися расизмом, але коли ми граємо в стереотипи, це частина реальності. Це частина культури, і це не те, що нас підводить - ми фактично виявляємо найкраще в культурі людей ", - говорить Чі.

Маріка Хасе також має унікальний погляд на те, як азіатських жінок зображують у порно, будучи однією з небагатьох дорослих актрис, яка перейшла від японської індустрії розваг для дорослих до американської:

"У американському бізнесі є лише кілька азіатських дівчат. Отже, я думаю, що це насправді допомагає мені отримати роботу та можливості у цій галузі", - говорить Хасе.

Коли її запитали про досвід стигматизації у цій галузі, Хасе не змогла згадати жодного випадку:

"Особисто я ніколи не стикалася з расизмом на знімальному майданчику. Розповім вам цікаву історію: я працювала із п'ятьма дівчатами у фільмі, і ми робили фотографії для обкладинки коробки. Одна з п'яти дівчат сказала, що я потворна азіатська дівчина, і запитала, чому я в центрі. Директор дав їй зрозуміти, що я знаменитіша за неї, і вони також хотіли розмістити мене в центрі через освітлення. Деякі люди можуть думати, що це расизм, але я не відчуваю подібного. Тому іноді буває трохи важко судити, що таке расизм, а що ні", - пояснює Хасе.

За словами власника Adult Talent Managers (ATMLA)  Марка Шектера, використання расистських жанрів скоро може залишитися в минулому:

"Зараз все інакше. Це трохи чутливіше, і воно не настільки експлуатоване, як раніше, але з урахуванням цього я все ще маю труднощі, просто намагаючись змінити постійний системний процес бронювання талантів на основі раси чи кольору. Це все ще переважає. Афроамериканські, азіатські, латиноамериканські таланти навіть сьогодні є найбільш маргіналізованими через той системний процес, який панував стільки років", - зазначив Шектер.

Нагадаємо, як склалися долі найвідоміших порноакторок. Багато порноакторок прийшли до індустрії "кіно для дорослих" не від хорошого життя і за час своєї роботи піддавалися насильству, страждали від депресій, робили пластичні операції. Деякі дівчата змогли піти з цього бізнесу, а хтось поплатився через нього своїм життям. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація