Зелена угода: ЄС планує витратити 1 трлн євро на боротьбу зі змінами клімату

Дата публікації
Перегляди
1488
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зелена угода: ЄС планує витратити 1 трлн євро на боротьбу зі змінами клімату

Фото: Associated Press

Це чверть бюджету Євросоюзу.

Європейський Союз планує виділити чверть свого бюджету у розмірі 1 трлн євро на боротьбу зі змінами клімату і в наступні 10 років зробити економіку ЄС більш екологічною.

Як повідомляє AP, чиновники ЄС заявили, що представлена головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн програма щодо захисту клімату "Green Deal" ("Зелена угода") буде фінансуватися за рахунок бюджету Союзу та приватного сектору.

"Половина інвестицій надійде з бюджету ЄС. Національні уряди внесуть 100 мільярдів євро, а 300 мільярдів євро надійдуть з приватного сектора", - йдеться у повідомленні.

Ще 7,5 мільярда євро з бюджету ЄС на 2021-2027 роки виділяються в рамках більш широкого механізму, який має залучити до інвестицій ще 100 мільярдів євро. Ці гроші будуть спрямовані на те, щоб переконати залежні від вугілля країни, такі як Польща, також приєднатися до "Зеленої угоди".

Зазначається, що гроші будуть розподілятися за певними критеріями: регіони, де велика кількість людей працює у вугільній галузі, видобутку торфу або сланцю, отримають пріоритет.

Також повідомляється, що остаточний обсяг фінансування буде залежати від обговорень між країнами-членами наступного багаторічного бюджету ЄС.

Своєю чергою, голова бюджетного комітету парламенту ЄС Йоган Ван Овервельдт скептично ставится до системи розподілу фінансування на боротьбу з кліматичними змінами.

"Він містить призовий трильйон євро. Звідки беруться гроші, залишається незрозумілим. Ми проти утилізації обіцянок та грошей. Ми не підтримуємо креативних бухгалтерій та фінансових пригод", - заявив він.

За підрахунками Єврокомісії, виконання кліматичних цілей на 2030 рік, які включають зниження викидів парникових газів на 40% від рівня 1990 року, коштуватиме додатково ще 260 мільйонів євро на рік.

Для того, щоб отримати фінансову підтримку, країнам-членам ЄС необхідно буде представити плани реструктуризації своєї економіки, деталізуючи проекти з низькими викидами.

Як пише агентство, 15 січня очікується, що європейські депутати проведуть необов'язкове голосування за резолюцію "Зеленої угоди", а голова Єврокомісії фон дер Лейен хоче прийняти до березня закон про клімат.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС щодо захисту клімату "Green Deal" ("Зелена угода"). Згідно з якою до 2030 року ЄС має скороти обсяги викидів парникових газів на 50-55% порівняно з показником 1990 року. Програма передбачає широкий спектр заходів на захист клімату та перетворення ЄС до 2050 року на "кліматично нейтральну зону", тобто з нульовими показниками викидів шкідливих для клімату газів.

У Мадриді оголосили кліматичні підсумки року від ООН

У Мадриді оголосили кліматичні підсумки року від ООН

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1488
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація