Землетрус у Новій Зеландії викликав хаос і сходження льодовика

Тасманійський льодовик, який спускається з гори Кука, завдовжки 27 кілометрів є найбільшим льодовиком Нової Зеландії.

Землетрус в Новій Зеландії_6
AFP
Землетрус у Новій Зеландії викликав хаос
Землетрус в новозеландському місті Крайстчерч спровокував схід 30 мільйонів тонн льоду з найбільшого льодовика країни - тасманійського.

Кінець тасманійського льодовика Південних Альп знаходиться приблизно в 250 кілометрах від міста Крайстчерч. За даними сейсмологів, епіцентр землетрусу знаходився в безпосередній близькості від міста. Осередок підземних поштовхів знаходився на глибині чотирьох кілометрів.

За останніми даними, землетрус магнітудою 6,3 спричинив загибель щонайменше 65 осіб, близько 200 людей можуть залишатися по завалами.

Південні Альпи утворюють гірський бар'єр уздовж західного узбережжя острова Південний, де розташоване місто Крайстчерч. Гора Кука (3764 метрів) є найвищою точкою Нової Зеландії. Тасманійський льодовик, що спускається з гори Кука, завдовжки 27 кілометрів і є найбільшим льодовиком Нової Зеландії.

Нова Зеландія розташована в зоні підвищеної сейсмічної активності, за рік тут реєструється до 14 тис. землетрусів. Більшість з них слабкі, але в середньому 20 поштовхів на рік перевищують магнітуду 5,0.

Довгий час людських жертв вдавалося уникнути: досі тільки в 1968 році загинуло троє людей, пише ВВС.

До рятувальної операції залучено армія. Надзвичайні заходи необхідні тому, що землетрус викликав хаос. У місті виведено з ладу телефонний зв'язок та лінії електропередачі, водопровідні труби лопнули і затопили вулиці.

Повідомляється також, що машин швидкої допомоги не вистачає: постраждалих, які з-під завалів доводиться возити і на приватних машинах, причому на всіх місць у лікарнях не вистачає, і відносно легко постраждалих доводиться відправляти додому.

Читайте також:

65 загиблих унаслідок потужного землетрусу у Новій Зеландії

У Новій Зеландії в результаті землетрусу зруйновано 20 будівель

Зливи викликали найсильнішу за останні 150 років повінь у Новій Зеландії

Відео65 загиблих унаслідок потужного землетрусу у Новій Зеландії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: