Землетрус в Японії скоротив земну добу

Руйнівний землетрус в Японії змістив вісь планети. Жертв стихії уже більше 370, і ця кількість постійно збільшується. У країні тривають сильні повторні поштовхи.

Потужний землетрус в Японії, за попередніми розрахунками, скоротив земну добу на 1,6 мікросекунди і змістив вісь планети приблизно на 15 сантиметрів.

Підземні поштовхи магнітудою до 8,9 почалися на північному сході Японії 11 березня. Землетрус викликав цунамі: 10-метрові хвилі змили цілі міста і селища уздовж узбережжя.

Рахунок жертв стихії йде на сотні: за останніми даними, загинули більше 375 людей, понад 580 вважаються зниклими безвісти. У країні тривають сильні афтершоки - повторні поштовхи.

На думку сейсмологів, цей землетрус був удвічі сильнішим за чилійський 2010 року.

"За моїми розрахунками, тривалість дня повинна скоротитися на 1,6 мікросекунди (мільйонних часток секунди – прим. ред.). Землетрус в Чилі дав скорочення приблизно на 1,2 мікросекунди", - розповів фахівець Лабораторії реактивного руху NASA Річард Гросс.

Він додав, що, за його розрахунками, вісь Землі внаслідок катаклізму мала зміститися приблизно на 15 сантиметрів убік 139-го градуса східної довготи.

Цунамі в Японії
calgary.ctv.ca
Землетрус і цунамі в Японії
Вже очевидно, що землетрус у Японії стане одним з найгучніших катаклізмів 2011 року. Поки що у країні тільки почали підраховувати збитки і розбирати завали. У Токіо обвалився шпиль телевежі, надзвичайні ситуації зафіксовані на двох АЕС. На станції у префектурі Фукусіма перевищено рівень радіації, який продовжує зростати.

Зникли два пасажирські потяги, гігантська воронка забрала корабель зі 100 пасажирами. Тисячам людей довелося ночувати на вулицях.

За прогнозами сейсмологів, підземні поштовхи магнітудою більше 7 триватимуть на японському острові Хонсю ще протягом місяця.

Слідкуйте за новинами про потужний землетрус і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

На японській АЕС різко підскочив рівень радіації: ситуація погіршується

В епіцентрі землетрусу в Японії опинилося більше сотні українців

У Японії цунамі накрило судно з сотнею пасажирів

Землетрус в Японії визнали найсильнішим за всю історію

ВідеоЗемлетрус в Японії скоротив земну добу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: