Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеркаль прокоментувала блокування Угорщиною засідання комісії "Україна-НАТО"

Ми розраховуємо, що в цій площині допомога США є істотною, - заявила вона.

Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль переконана, що без допомоги США буде важко зняти блокаду засідання комісії "Україна-НАТО".

Про це вона повідомила в ефірі "5 каналу".

"Блокада Будапештом засідання комісії "Україна–НАТО" продовжується, попри критику членів НАТО і країн ЄС. Тут же також є питання компромісу.

Компроміс досягнуто щодо проведення 22 червня спільної зустрічі міністрів освіти і закордонних справ, присвяченої питанню розвитку відносин України й Угорщини, і що нам треба робити, аби вони покращилися, щоб не було проблем на різних міжнародних майданчиках", -  додала Зеркаль.

ВідеоУгорщина погодилася на переговори з Україною щодо Закону про освіту

В ухваленому торік документі угорців від початку обурив пункт про мову навчання. Про останні кроки на шляху порозуміння двох країн повідомив Павло Клімкін після спілкування в Нью-Йорку з угорським колегою. Досі угорська меншина в Україні відмовлялася від будь-яких компромісів.

Угорщина погодилася на переговори з Україною щодо Закону про освіту

"Водночас міністр освіти Лілія Гриневич зустрічалася з громадами, вони погоджували план. Звичайно, вони не можуть ухвалити самостійно рішення, бо громада існує від фінансових ресурсів, які їм надають з Будапешту", - додала вона.

"Ми розраховуємо, що в цій площині допомога США є істотною, особливо що стосується діалогу з угорцями. Бо без медіаторства ми навряд чи зможемо зняти блокаду", - зазначила заступник міністра.

"Саміт - це справді важлива зустріч. Але найважливіше те, що ми встигаємо зробити тут, всередині, і це вже питання до моїх колег.

Є ж плани, які ми виконуємо, є просування… Хотілося би бачити в нас більше прогресу, він є, але він не такий, як у грузинів. Ми відстаємо від них», - резюмувала Зеркаль.

Нагадаємо, Будапешт вимагає від Києва утриматися від реалізації закону про освіту до згоди з національними меншинами, зокрема угорцями Закарпаття. У зв'язку з цим Угорщина блокує європейські та євроатлантичні ініціативи України. Нещодавно уряд Угорщини ініціював перегляд усіх програм НАТО, спрямованих на підтримку України. 

Представники Литви і Канади у Парламентській асамблеї НАТО заявили про неприпустимість блокування Угорщиною співпраці між Україною та Альянсом. Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович зі свого боку запропонував для вирішення проблеми залучити третю сторону - наприклад, генерального секретаря НАТО. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції