ЗМІ в захваті від ефіопського бігуна, що відкрито виступив проти свого уряду в Ріо

Уряд Ефіопії може "розправитися" з бунтівником, дарма що той здобув срібну медаль на Олімпійських іграх.

Ефіопський бігун на довгі дистанції Феїса Лілеса з народу оромо боїться повертатися на батьківщину після змагань в Ріо.

"Вони мене вб'ють", — заявив Лілеса ЗМІ, коли ті почали розпитувати про те, чому він перехрестив руки над головою після марафону в неділю, 21 серпня. Про це повідомили NBC News.

Виявляється, жест олімпійця — символ протесту проти ефіопського уряду, що переслідує представників найчисельнішого в країні народу оромо. І за те, що Лілеса показав його на весь світ, він може втрапити до в'язниці. У гіршому випадку його просто вб'ють.

Лілеса, батько двох дітей, заявив, що після перемоги в Ріо шукатиме притулку за межами Ефіопії, бо хоче уникнути переслідувань. Він також повідомив, що на батьківщині його родина перебуває в небезпеці.

Він сподівається лишитися в Бразилії або податися деінде: "Якщо я отримаю візу, то переїду в Штати", — повідомив Лілеса.

Лілеса 2
Reuters
Срібний призер Олімпійських ігор повторив свій жест на церемонії вручення нагород

Справа в тому, що представники народу оромо виступають проти планів ефіопського уряду щодо перерозподілу господарських земель. 

Правозахисні групи повідомляють, що з початку антиурядових демонстрацій в листопаді минулого року було вбито сотні людей. Утім, влада ставить під сумнів ці цифри й заявляє, що демонстранти роблять не що інше, як порушують порядок, тому над ними встановлено контроль.

На прес-конференції після вручення медалей Лілеса пояснив, навіщо ризикнув, перехрестивши над головою руки: "Народ оромо — мій народ... Оромо зараз борються за права, за мир і за землі".

Влада не змусила Лілесу довго чекати відповіді: у понеділок на урядових сайтах та в англомовних ефіопських газетах не було і згадки ані про протест спортсмена, ані про те, що він здобув срібну медаль в Ріо.

Нагадаємо, окрім непорозуміння між урядом і народом, в Ефіопії час від часу стаються конфлікти за участю бойовиків. Близько чотирьох місяців тому в районі, що приймає біженців з Південного Судану, бандити вбили понад 200 осіб. Слід зазначити, що вони непідвладні ані урядові, ані місцевим повстанцям.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: