Жінка стане міністром оборони Японії

За висловлювання про атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі міністр оборони пішов у відставку. Новим міністром Японії вперше стане жінка.

Відставка за висловлювання
Юріко Коїке стане першою жінкою в історії Японії, яка займе посаду міністра оборони.
Вперше в історії Японії жінка офіційно займе посаду міністра оборони країни в середу, 4 липня. Про це повідомив генеральний секретар кабінету міністрів Ясухіса Сіодзакі. За його словами, церемонія призначення відбудеться о 14годині.

Сіодзакі підтвердив інформацію про те, що прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе запропонував кандидатуру свого радника Юріко Коїке на посаду міністра оборони. Коїке стане першою жінкою, яка займе пост міністра оборони Японії.

В даний час вона є депутатом нижньої палати парламенту від правлячої Ліберально-демократичної партії і виконує функції радника прем'єра з питань державної безпеки. Її попередник на посту міністра оборони Фуміо Кюма сьогодні оголосив свою відставку. За його словами, він зустрівся з прем’єром Японії Сіндзо Абе, і той прийняв його пропозицію.

Відставка за висловлювання
Вибачення не врятувало міністра від відставки.
Залишити свою посаду міністрові довелося після того, як у суботу, 30 червня, він назвав атомне бомбардування Хіросіми та Нагасакі неминучим фіналом Другої світової війни і заявив, що не тримає зла на американців. У неділю, 1 липня, Кюма вибачився за свої висловлення, однак це не врятувало його від критики з боку правлячої Ліберально-демократичної партії, опозиції та японців, що вижили в бомбардуванні.

Заяви міністра привели до зниження рейтингу партії напередодні виборів у верхню палату парламенту, що пройдуть 29 липня. Сам Фуміо Кюма представляє в парламенті місто Нагасакі, що тільки підсилило наслідки його слів.

Відставка за висловлювання
Бомбардування Хіросіми і Нагасакі відразу забрало життя у 200 тисяч осіб.
Глава міністерства оборони Японії не вперше, своїми висловленнями ставить у невигідне положення себе і весь уряд. Раніше він викликав серйозне невдоволення США, виступивши з критикою політики Вашингтону в Іраку.

Бомбардування Нагасакі відбулося 9 серпня 1945 року і стало причиною загибелі понад 70 тисяч осіб, ще десятки тисяч померли згодом від радіоактивного опромінення. За три дні до цього атомна бомба була скинута на Хіросіму, її жертвами стали 140 тисяч городян. 15 серпня Японія підписала капітуляцію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: