Жінка в рожевому: ведуча КНДР, якій судилося сповістити про кінець світу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

74-річна Лі Чхун Хі - незмінна ведуча північнокорейського ТБ вже багато років.

У неділю вранці, 3 вересня, Північна Корея провела ядерні випробування, вже шості за рахунком. За кілька годин до цього КНДР оголосила про створення водневої бомби. Про ці події в ефірі північнокорейського ТБ урочисто повідомила жінка в рожевому.

"Випробування водневої бомби, призначеної для установки на наші міжконтинентальні балістичні ракети – неймовірний успіх. Це був дуже важливий крок в завершенні національної програми з ядерної зброї", - з неприхованим захопленням, трепетом і хвилюванням повідомила ведуча в рожевому.

Глас народу

Жінка в рожевому, а саме так її прозвали західні ЗМІ, розбурхала свідомість глядачів у всьому світі, тому журналісти вирішили дізнатися про неї більше.

З'ясувалося, що жителям КНДР найважливіші новини, пов'язані з лідером Кім Чен Ином, запуском балістичних ракет і ядерними випробуваннями в тому числі, протягом вже багатьох років повідомляє колишня актриса, 74-річна диктор Лі Чхун Хі. Тож не виключено, що саме вона повідомить світові про ядерний апокаліпсис. Щоб не зраджувати традиції.

"Апокаліпсис буде транслюватися по телебаченню, і про нього оголосить північнокорейська жінка в рожевому, яка, розповідаючи про новини, практично зривається на крик", - пише кореспондент The Guardian Бенджамін Хаас у своїй колонці.

Вона з гордістю і войовничістю розповідає про останні військові досягнення КНДР і, як пишуть західні журналісти, місцеві навіть зупиняються на вулицях і завмирають, бачачи її на екрані.

Поява на ТБ

Вперше на корейському телебаченні вона з'явилася 1971 року, а через три роки стала головною ведучою новин. Саме Лі Чхун Хі 8 липня 1994 року оголосила в ефірі про смерть засновника північнокорейської держави Кім Ір Сена, 2011 року вона ж оголошувала про смерть лідера КНДР Кім Чен Іра, а 2012 року саме ця ведуча з ентузіазмом розповіла про запуск КНДР нових ракет дальньої дії.

Лі Чхун Хі не завжди виглядає войовничо. Наприклад, коли вона оголошувала про смерті лідерів, плакала в ефірі. Однак, коли розповідає про випробування балістичних ракет – робить це з гордістю.

Як пише Reuters, Лі Чхун Хі - одна з небагатьох публічних осіб, які потрапляють в ефір за межами Північної Кореї. Раніше її промови не були такими м'якими і гіпнотичними. За Кім Ір Сена її промови звучали так, "щоб, почувши її, вороги тремтіли від страху". І над цим, за словами журналістів, Кім Ір Сен працював особисто.

Коли "ворожі часи минули, мова головної ведучої КНДР стала більш м'якою і тепер звучить так, щоб глядачі "щоразу були зворушені". Про це вона сама розповіла в інтерв'ю журналістам CCTV. Вона зазначала, що головний секрет її дикторського майстерності – говорити з глядачами м'яко, а не кричати на них.

Її магічну властивість говорити помічають і звичайні користувачі. "Мені подобається, що корейська телеведуча Лі Чхун Хі не тільки одягнена в рожеве, але і завжди усміхається, коли говорить нам про те, що вони скинули бомбу", - пише @Hellsbeg1 у своєму Твітері.

"Вона оголосила про це? Я довіряю тільки Лі Чхун Хі, коли йдеться про справи Північної Кореї", - зазначає індійський журналіст.

Деяким телеведуча нагадала Долорес Амбрідж з "Гаррі Поттера", що є негативним персонажем. "Лі Чхун Хі ще комусь нагадує Долорес Амбрідж? В основному працює на злих людей... Носить рожевий. Хмм", - запитує користувач @bestsportnascar.

Незмінна ведуча

Як пише Indy100, Лі Чхун Хі намагалася піти у відставку, і їй навіть вдалося трохи відпочити. Однак влада КНДР не змогла обійтися без неї – одного із символів своєї величі, тому її повернули на екрани. На думку експертів, це не дуже добре.

"Той факт, що вони повернули її, є ознакою прагнення режиму повернутися до жорсткої ідеї холодної війни діда чинного лідера - Кім Ір Сена. Її відродження є частиною пропаганди повернення до колишньої величі" - ще 2016 року про це говорив у інтерв'ю Mashable експерт з Азії Джорджтаунського університету.

Як пише видання Politica, зараз Лі Чхун Хі відійшла від роботи ведучою і займається викладанням, готуючи жінок до ділових заходів. Переривати пенсію доводиться тільки для того, щоб повідомити особливо важливу новину. Наприклад про чергове ядерне випробування, як це було 3 вересня.

Водночас, за даними журналу Chosun Monthl, Лі Чхун Хі живе розкішним життям у столиці КНДР – Пхеньяні – разом зі своїм чоловіком, дітьми і онуками.

Нагадаємо, 3 вересня, стало відомо, що КНДР провела шосте ядерне випробування. За інформацією Північної Кореї, вона провела успішне випробування водневої бомби. Повідомлялося, що випробуваний водневий заряд може бути поміщений на міжконтинентальну балістичну ракету. Однак, такі дії КНДР змусили світове співтовариство відреагувати.

Ядерна програма КНДР, інфографіка

ВідеоУ КНДР можуть провести нове випробування міжконтинентальної ракети цього тижня

Залиште свій коментар

Вибір редакції