Жириновський закликав до поширення російської мови на весь світ

Жириновський закликав просувати російську мову в усьому світі, та кінець кінцем розвіяти русофобські настрої в Україні та країнах Прибалтики.

Росії слід активніше пропагувати російську мову на міжнародній арені і розширювати сфери її використання. Про це заявив заступник голови Держдуми, лідер партії ЛДПР Володимир Жириновський.

"Російська мова - наша зброя в XXI столітті. На сьогоднішній день вона є однією з головних мов планети. Російською спілкуються і думають 300 мільйонів людей. Якщо ми добре розвинемо нашу пропаганду, говорити і думати російською будуть 400, 500, 600 мільйонів людей", - наголосив Жириновський.

За його словами, у ряді країн ближнього зарубіжжя панують відверто русофобські настрої.

"Згадайте хоча б ситуацію з росіянами в Латвії, Естонії, нарешті, Україну. І Кучма, і Янукович обіцяли, що російська мова буде там другою державною, як мінімум другою офіційною або просто мовою для спілкування в Україні. Однак цього літа в російському місті Севастополі через суд була зроблена спроба змінити статус російської мови. У Латвії досі існує таке поняття, як негромадяни! Де ще є таке?", - підкреслив лідер ЛДПР.

Жириновський особливо відзначив необхідність пропаганди російської мови за кордоном.

"З кожним роком зростає число росіян, які відпочивають або працюють за кордоном. Росія розширює ділові контакти на світовій арені, а значить, потрібно ширше використовувати російську мову для комунікацій! Поширення російської мови за межами нашої країни сприятиме розвитку економічних зв'язків Росії з іншими державами, а також підвищенню інтересу до російської культури за кордоном", - наголосив політик.

За його словами, підвищувати інтерес до російської культури необхідно і в Росії де практично 80% населення - росіяни.

"Деякі росіяни живуть на німецькій, французькій, британській землі. Ми хочемо, щоб російський народ відчував, що Росія - це і його батьківщина теж, і його держава, щоб він не втік з рідної країни, а жив тут у достатку", - резюмував Жириновський.

Як повідомлялося раніше, Дмитро Мєдвєдєв наголосив, що потрібно прагнути поширювати сучасний досвід і сучасні методики викладання російської мови в усьому світі, не боячусь витрачати гроші на це.

За словами Мєдвєдєва, керівництво Росії не повинно боятися витрачати гроші на поширення російської мови у світі.

Водночас, за словами глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна, в Україні російська мова набуде офіційного статусу після виборів.

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.

Читайте також:

Російська мова набуде офіційного статусу після виборів

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Посольство РФ: знання російської мови – корисне для всіх українців

ПР не збирається відмовлятися від двомовності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: