Жириновський запропонував повернути Росії "імперський" прапор

Жириновський пропонує Росії повернути "імперський" чорно-жовто-білий прапор  Олександра ІІ і зробити його державним.

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський запропонував Росії використовувати чорно-жовто-білий прапор як державний.

За словами Жириновського, нинішній біло-синьо-червоний триколор - "це прапор Керенського і Власова". Хто буде поважати такий прапор? Ми не можемо поважати, тому що це нічий прапор", - заявив лідер ЛДПР.

Він зазначив, що офіційно біло-синьо-червоний став державним прапором сучасної Росії згідно з указом першого президента Бориса Єльцина. "Єльцин помер, а прапор залишився", - поскаржився він.

Відзначимо, чорно-жовто-білі кольори, згідно з указом імператора Олександра II від 1858 року, використовувалися для "прикрас під час урочистостей".

У цьому указі вони називалися "гербовими кольорами Імперії". Таким чином з'явився "гербовий прапор Росії".

Водночас, офіційним торговим прапором залишався біло-синьо-червоний триколор, а військові кораблі ходили під Андріївським прапором. У 1883 році чорно-жовто-білі кольори перестали використовуватися. Зараз цей прапор часто використовується праворадикальними рухами.

Біло-синьо-червоний триколор вперше почав використовуватися за Петра I в якості торгового прапора. Офіційно він був затверджений в 1896 році.

Цей прапор використовувався у другій світовій війні деякими об'єднаннями радянських солдатів, що воювали на боці Німеччини, тоді як СРСР використовував червоний прапор.

Наразі біло-синьо-червоний триколор є державним прапором Росії на підставі федерального конституційного закону, підписаного в 2000 році тодішнім президентом Володимиром Путіним.

Читайте також:

Путіна і Мєдвєдєва попросили додати до герба Росії мусульманський символ

Тернопільщина не змогла заборонити радянську символіку

Львів заборонив вивішувати червоні прапори на День перемоги

Радянські прапори на день Перемоги з’являться по всій Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: