Жити як Якунін. Навальний розкрив таємниці бізнес-імперії екс-глави РЖД

ФБК провів масштабне розслідування проти одного із найбільших корупціонерів Росії.

Російський опозиціонер Олексій Навальний спільно зі своїми колегами з ФБК провели масштабне розслідування стосовно колишнього глави Російських залізниць (РЖД) Володимира Якуніна.

Як йдеться в публікації на сайті ФБК, сімейний бізнес Якуніних, який фронтується старшим сином Андрієм Якуніним, нерозривно пов'язаний із РЖД. Спочатку завдяки журналістському розслідуванню була знайдена мережа привокзальних готелів, потім електронні квитки на потяги та систему бронювання, а потім і георешітки на мільярд рублів.

Крім того, пенетрація Якуніна-молодшого в РЖД сягнула неймовірних масштабів - забронювати номер у привокзальному готелі Андрія Якуніна пропонується через платіжну систему Андрія Якуніна, попередньо купивши залізничний квиток також через платіжну систему Якуніна. Скрізь комісія та сервісні збори, все оформлено на один і той же офшор.

На ці ж офшори оформлений маєток Якуніна в Акулініному. Крім того при найближчому розгляді у цих офшорів перебувають ще кілька цікавих активів. Наприклад, щомісячне видання "Сапсан", яке безкоштовно роздають пасажирам однойменного експреса.

"За журналами і конференціями майже на мільярд рублів ховаються чергові сини, друзі, свати Якуніна Володимира Івановича. Якуніни присмокталися до ще двох вічних підрядів - преси та організації корпоративних заходів. Корупція у чистому її вигляді", - йдеться в матеріалі.

Маєток Якуніна
navalny.com
Маєток Якунініа в Акулініно.
Журналісти також звертають увагу на те, що РЖД, як будь-яка величезна держкорпорація з необмеженим бюджетом, яка поважає себе, щорічно організовує нескінченну кількість непотрібних форумів, конференцій та тренінгів. Усім цим займається спеціальний підрядник — ТОВ "Бізнес Діалог". Згідно з випискою з реєстру юридичних осіб, 25% цієї компанії належить кіпрському офшору, оформленого на Якуніна.

Тільки за останній рік ТОВ "Бізнес-Діалог" виграв тендерів на 1 мільярд рублів, основну частину цих грошей — 677,5 мільйона — склав один конкурс від РЖД на право організації участі ВАТ "РЖД" у виставках та конференціях, а також організації, проведення та забезпечення виставок і конференцій ВАТ "РЖД" з 2015 до 2017 рокиу (включно).

Яхта Якуніна
navalny.com
Яхта Lady Mariposa.
У публікації також йдеться, що серед мільйонних витрат (крім Акулініного та маєтку в Лондоні), значиться й вітрильна яхта Lady Mariposa. При цьому факт володіння яхтою у Великобританії сім'я Якуніних анітрохи не приховує. Вони згадуються як власники у тематичних публікаціях, і навіть сайт яхти спочатку був зареєстрований на Андрія Якуніна особисто.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: