Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Життя на пороховій діжці. Чого Нагірний Карабах може навчити Україну

Заморожувати конфлікти – це рано чи пізно починати війну знову.

Конфлікт у Нагірному Карабасі останній тиждень перебувє на межі крихкого миру. Наприкінці квітня вірменські та азербайджанські військові обстрілювали лінію зіткнення, проте, діставалося переважно жителям прилеглих населених пунктів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Осколки снарядів від САУ, зруйновані будинки – на жаль, цими картинками українців не здивуєш. Широкино, Авдіївка, Гранітне можуть похізуватися і більш жахливими історіями. Єдіна відмінність села Гапанли – що в Азербайджані війна триває більше 20 років.

Гапанли – найближче селище до лінії фронту. За 200 метрів вже позиції військових. Цивільних та журналістів до лінії зіткнення не підпускають. В будь-яку хвилину може розпочатися обстріл.

"Коли почався обстріл, я був в літній кухні. Хотів втікти, але до нас залетіло три снаряди", - розповів місцевий.

Аббас і досі не може зрозуміти як вдалося врятуватися. Навіть не поранитись. Один з артилерійських снарядів влучив прямо в хату.

"З початку Карабахського конфлікту такого потужного обстрілу на моїй пам'яті не було. Більше 200 снарядів попали лише в наше селище. Дуже страшно було, дуже страшно", - зізнається Аббас Аббасов.

Відео Конфлікт у Нагірному Карабасі на межі крихкого миру

Відео обстрілу азербайджанці демонструють, як доказ військової агресії вірмен. Впевнені, що стріляли навмисно по мирних жителях, щоб залякати. Один зі снарядів залетів вночі на шкільне подвір'я містечка Тартари. Майже всі шибки винесло вибуховою хвилею.

"Це клас першачків, пощастило, що це не сталося вдень під час занять. Це скло повбивало б наших дітей", - розповів директор школи Азад Аббасов.

Інше відео з камер спостереження показує вірменська сторона. Начебто азербайджанці теж стріляють не менш зухвало та агрессивно, не побоюючись влучити в цивільні об'єкти.

"Нас обстріляли з крупного і середнього калібру. Ми відповіли, щоб не змогли більше в нас стріляти", - пояснив лейтенант армії Вірменії Гулген Зулфухаєрян.

Нурадін втік з Нагірного Карабаху ще в 1991 році, коли збройний конфлікт за спірну територію розпочався з новою силою. Три роки потому вдалося домовитися про крихкий мир. Із реактивним снарядом на подвірї – заморожений конфлікт знову перетворюється на війну.

"Бачите, це був дитячий велосипед. Його половину ми знайшли на сусідній вулиці", - розповів він.

Баку та Єреван обмінюються гострими заявами та бряскають зброєю. У обох сторін вона переважно російського виробництва. Ненависть та бажання миру намагаються безуспішно ужитися разом в Кавказькому регіоні.

Для Україні це може стати прикладом. Заморожений конфлікт – не найкращій спосіб владнати проблеми на Донбасі.

У четвер уряд Вірменії розробив та направив на розгляд парламенту законопроект щодо визнання незалежності "Нагірно-Карабаської республіки".

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції