Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Життя собак у Парижі: паспорти, чипи під шкіру та штрафи власникам за поганий догляд

Мати тварину у Франції – справжній урок відповідальності.

Життя паризьких песиків врегульовано на законодавчому рівні. Господарі зобов’язані робити вакцинації та стерилізувати тварин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Парижанин Леонардо виходить на прогулянку по вулиці на повідку – поганяти на волі господар йому дозволяє лише на спеціальному майданчику. Померанському шпіцу всього рік, але він уже чітко знає свої права та обов’язки. Як громадянин Франції, Лео має паспорт та чіп, вживлений під шкіру. Ці дані містяться у спеціальній базі, там є кожен французький пес. "Якщо його хтось поцупив, я бачу, що це мій собака, він каже купив – ідемо до ветклініки, зараз подивимося. І там, як у магазині – виходить цей штрих-код. І дивляться", - розповів господар.

ВідеоІз правами та обов'язками: у Франції життя домашніх тварин врегульовано законодавчо

Господарі зобов'язані робити вакцинації та стерилізувати тварин. Дбати мають не гірше, ніж про власних дітей - харчування, вигул, відповідна квартирна площа. І нехай лише будь-хто спробує замахнутись на тварину - за це можна відсидіти два роки за ґратами. 

Із правами та обов'язками: у Франції життя домашніх тварин врегульовано законодавчо

Є про що турбуватись – ціна пса від 2,5 тисяч євро. Але йому неможна де завгодно справляти потребу – точніше можна, але господарі зобов’язані все прибрати. Ірена Карпа каже, що прибирання в неї працює вже на рівні інстинкту, як і в більшості жителів міста. Але навіть якщо хтось за своїм собакою прибрати забув – це зроблять за нього. "Всюди є виховані та не виховані люди. Хтось розуміє, що за твариною треба прибирати, але є і такі, яким байдуже. Ми стежимо, щоби вулиці були чисті. Нам навіть видають спеціальні пилосмоки. Це зручно і швидко, але сьогодні я роблю це ось так з віником у руках", - розповів прибиральник.

Усі парки в Парижі поділені чітко на дві зони: де можна гуляти з тваринами і де категорично заборонено. За порушення штраф 450 євро, всюди попереджувальні таблички. Як покращити життя тварин у місті, в Парижі вирішили подискутувати експерти зі всього світу. "Ми маємо цілу програму, як адаптувати міста. Змінити майданчики для вигулу, зробити простір зручним для тварин та людей – треба навчати. 40 відсотків людей мають домашніх тварин у містах. Ми розповідаємо, що  завжди можна віддати тварину у притулок, не викидайте їх на вулицю. Інформуємо, куди звернутися, вам теж це треба робити. Це допоможе забути про безпритульних тварин", - переконує організатор конференції, президент компанії Royal Canin Лоік Муто.

Аристократка Найя породи веймарський бракк розуміє лише французьку. В обідню перерву Ірена приходить з нею у знаменитий Булонський ліс. Вона кілька років живе у Парижі і запевняє, що нам є чого повчитись у французів. Це обов’язкові регулярні вакцинації та стерилізація, виняток – якщо ти офіційно займаєшся розведенням порід. У Франції немає безпритульних тварин. Раптом хтось загубився – муніципальні служби одразу доставляють тварин у притулок. Найю Ірені подарували, але до цього вона і собі планувала взяти пса з притулку. "Щоб собаку всиновити з притулку, має вся сім’я прийти, ти маєш показати свою довідку про доходи, про житлову площу. Чи підходять умови – це ще дуже непроста задача", - зізналася Карпа.

Прихистити собаку так популярно, що навіть президент Франції Еммануель Макрон свого лабрадора  Немо знайшов у притулку. І той незабаром прославився на весь світ, коли порушив протокол під час офіційної зустрічі президента в палаці, подзюривши на камін. Тут, де так лояльно ставляться до тварин, власникам помилок не пробачають – за знущання та поганий догляд можуть засадити на два роки або ж випишуть штраф до 30 тисяч євро.  

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції