Життя у кредит. Скільки людям потрібно планет Земля, щоб не влізати у борг. Інфографіка

Зараз людство споживає в 1,7 раза більше, ніж може забезпечити Земля, а з 2 серпня почне жити в кредит.

2 серпня Земля могла б виставити рахунок своїм жителям, оскільки саме в цей день людство вичерпає всі ресурси, які планета може відновити за рік. Про це йдеться в прес-релізі WWF.

Згідно Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), зараз людство споживає в 1,7 раза більше ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1,7 планети для підтримки нашої життєдіяльності.

Глобальне споживання зростає – людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може "перетравити".

Це веде до виснаження довкілля – зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких для Землі та її жителів наслідків.

Так, 2017 року мешканці різних країн вели різний спосіб життя, відповідно, якби кожен з нас жив як австралієць, то нам би знадобилось 5,2 планети, американець - 5 планет, мешканець Південної Кореї - 3,4, Німеччини - 3,2. Дивіться на інфографіці детальніше, скільки зараз різним країнам потрібно планет Земля, щоб "не влазити у борг".

Бюджет планети. Інфографіка
ТСН.ua
Скільки країнам потрібно планет Земля, щоб не жити у борг.

Залиште свій коментар